Željo na slijepom kolosijeku (video)

Zrinjski /Foto:Fejsbuk

U okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski je savladao ekipu FK Željezničar sa 3:0

Sve ono što je Sergej Jakirović na pres-konferenciji njegovi igrači su ispunili. Zrinjski je tokom prvih 45. minuta imao potpunu dominaciju, te je Željezničar sveo na svega dva blijeda pokušaja preko Subašića i Zdunića. U drugom poluvremenu Zrinjski je brzo postigao pogodak, pa je tempo utakmice drastično pao u posljednjoj dionici susreta.

Prva šansa za Plemiće desila se već u prvoj minuti susreta, a tada je Dragan Juranović po lijevoj strani prošao nekoliko defanzivaca Plavih, ali je izostala završnica. Samo četiri minute kasnije Nemanja Bilbija je izašao jedan na jedan sa Josipom Benderom, ali je golman Plavih odlično odbranio.

Potpuna dominacija Plemića dovela je do sporne situacije u desetoj minuti susreta, kada je u kaznenom prostoru Tičinović pao, ali je Sabrija Topalović samo odmahnuo rukom. U 21. minuti utakmice Sedad Subašić je imao prvu šansu za Željezničar, ali je udarac bio jako slab.

Pet minuta kasnije Željezničar iz nove kontre pravi dobru šansu, ali udarac Zdunića odlazi pored gola. Zrinjski je tokom cijelog ovog poluvremena potpuno dominirao na terenu, a to je na naplatu došlo već u 35. minuti utakmice kada je nakon centaršuta Bašića pogodio Savić.

U 41. minuti utakmice Plemići udvostručuju svoju prednost potpuno zasluženo, a ovoga puta Josipa Bendera savladao je Nemanja Bilbija nakon što je Bender do sada uglavnom odnosio pobjede u njihovim duelima.

Odmah na početku drugog poluvremena novi pogodak za Zrinjski, a svoj drugi pogodak večeras postigao je odlično raspoloženi Nemanja Bilbija koji je  pogodio za 3:0 nakon centaršuta Almira Bekića. Mogao je Željezničar već u 63. minuti da gubi i 4:0, ali je Josip Ćorluka se nalazio u nedozvoljenoj poziciji prilikom postizanja pogotka, te je tada ostalo 3:0.

Najbolju šansu na utakmici za Željezničar imao je Samir Bekrić u 74. minuti utakmice, kada je iz slobodnog udarca zatresao prečku, a Luka Kukić je imao i sreće s obzirom da je udarac iskusnog veznjaka djelovao neodbranjivo. Mogao je Nemanja Bilbija postići i hettrik večeras, ali je udarac napadača Zrinjskog otišao preko gola u sudijskoj nadoknadi, te je ostalo konačnih 3:0.

HŠK Zrinjski - FK Željezničar 3:0

Sudija: Sabrija Topalović (Zenica)

Strijelci: Savić 35‘ 1:0; Bilbija 41‘ 2:0; Bilbija 56‘ 3:0;

Stadion: Pod Bijelim brijegom

HŠK Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić (Zlomislić 65.), Ćorluka, Bekić (Čoko 79.), Savić, Jakovljević, Juranović (Gadže 84.), Kamenar (Šošić 79.), Tičinović (Malekinušić 65.) i Bilbija. Trener: Sergej Jakirović.

FK Željezničar: Bender, Malić (Crnčević 46.), Subašić, Mujezinović, Zdunić, Vrhovac (Kosorić 46.), Drina, Blažević (Bekrić 46.), Beća (Musić 61.), Juričić (Gasal 69.) i Mekić. Trener: Tomislav Ivković.

Leotar 0 : 2 Tuzla City
Posušje 1 : 0 Borac