Zrinjski porazio Siiti

Derbi trenutno dva najbolja tima Premijer lige BiH, Tuzle Siti i Zrinjskog, odigran večeras na stadionu Tušanj okončan je pobjedom gostiju rezultatom 2:0.

Zrinjski je time potvrdio da se radi o ubjedljivo najkvalitetnijoj ekipi lige u ovoj sezoni, te da ga samo nevjerovatan raspad sistema, nalik na onaj koji se prošle sezone desio Sarajevu, može spriječiti na putu do sedme titule prvaka BiH.

Prvih 45 minuta proteklo je u boljoj igri Mostaraca koji su bili konkretniji pred golom domaćina. Popularni Plemići kontrolisali su sredinu terena, a iz jedne brze tranzicije stigli su do vodstva. Nakon centaršuta sa desne strane, golman domaćina Brajlović slabo reaguje, a iz gužve se najbolje snalazi Bilbija i trese mrežu Tuzle. Igrala se 21. minuta.

Pet minuta kasnije šokirane domaćine prečka je spriječila da drugi put vade loptu iz svoje mreže. Tičinović je silovito šutirao, ali je pogodio samo okvir gola. Tuzla do odlaska na odmor ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu gostiju.

U nastavku susreta Zrinjski nastavlja sa kontrolom igre što im je donijelo još jednu priliku Tičinovića koji neprecizno šutira pored gola domaćeg tima.

Imala je i Tuzla svoje periode ofanzivne igre i posjeda lopte, no čini se da im je nedostajao taj zadnji pas koji bi ih približio poravnanju. Upravo u tom segmentu igre pravili su greške, što je išlo na ruku gostima.

Zrinjski je bezopasnu igru domaćina kaznio u 69. minuti. Još jedna tečna akcija izbacila je Kamenara u sjajnu priliku, te mu nije bilo teško da plasira loptu iz leđa Brajlovića za 0:2.

Tek je nakon drugog gola bilo teško domaćima da se vrate u meč, a Zrinjski je apsolutno kontrolisao igru. Do kraja meča promjena nije bilo, pa je mostarski tim samo dodatno povećao svoju prednost na čelu tabele.

Zrinjski sada ima 42 boda uz fascinantnu gol razliku od 33:5, dok je Tuzla City na drugom mjestu na tabeli sa 32 osvojena boda.

Mostarski tim iza sebe ima niz barem na papiru vrlo teških utakmica iz kojeg je izašao doslovno neokrznut, a do kraja polusezone slijede mu domaći dueli sa Posušjem i Leotarom, timovima koji u normalnim okolnostima ne bi trebali Zrinjskom predstavljati ozbiljniju prepreku.

Posušje 1 : 0 Leotar
Tuzla City 0 : 2 Zrinjski
Borac 1 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 2 : 0 Radnik
Sarajevo 1 : 0 Sloboda
Velež 1 : 1 Široki Brijeg