Nova pobjeda Sloge, het - trik Markovića

Sloga, Doboj

Na dobojskim Lukama Sloga je pobijedila prnjavorski Ljubić rezultatom 4:1.

Od početka utakmice Sloga je ostvarila posjed lopte, u napadu su bili mnogo konkretniji i stvarali puno više prilika za golove od prnjavorskog tima. Bojan Marković, novajlija u redovima Sloge, postigao je het-trik, a zanimljivo je da je tri puta pogodio glavom.

"Prvo da se zahvalim ekipi Ljubića na fer i korektnoj igri. Pobijedili smo zasluženo 4:1. Sledeću utakmicu idemo u Janju i gledaćemo da ovjerimo ova današnja tri boda" rekao je Marković.

Bojan Marković

Izvodeći korner, Aleksandar Milaković se takođe upisao u strijelce na današnjoj utakmici. Prije nego što je lopta ušla u mrežu, prvo je pogodila drugu stativu u odnosu na ugao sa kojeg je Milaković uputio loptu prema golu Dabića.

Sloga je dominirala, ali Igrači Ljubića nisu istakli bijelu zastavu, nego su u nekoliko navrata opasno zaprijetili golu domaćih. Jednu priliku su uspjeli realizovati do kraja i gol je postigao Danko Segić.

Sloga je u ovoj utakmici protiv Ljubića opravdala ulogu favorita i osvojila nova tri boda, veoma važna za nastavak trke prema najvišem mjestu tabele.

Nakon utakmice, Zoranu Ćurguzu i njegovim igračima pobjedu je lično čestitao gradonačelnik Boris Jerinić u društvu sa Miroslavom Kršićem, predsjednikom FK Sloga Doboj. Na ovaj način, Jerinić je još jednom pokazao da Sloga ima njegovu veliku podršku.

Miroslav Kršić i Boris Jerinić

Golove za Slogu su postigli Bojan Marković u 27, 60. i 78. minutu i Aleksandar Milaković u 75. minutu. Strijelac jedinog gola za Ljubić je Danko Segić u 66. minutu utakmice.

Aleksandar Milaković

Sloga: Đulčić (G), Hrubik, Dadić, Zajić, Radić, B.Marković, Stevanović, Milaković (K), Božić, Janjić, Ristić//V.Knežević (G), N.Marković, D.Knežević, Omić, Starčević, Trifković, Šujić. Trener Zoran Ćurguz. Pomoćni trener Anđelko Tadić.

Ljubić: Dabić (G), Radaković, Radonjić(K), Jagodić, Milanović, Jugović, Grahovac, Božić, Javorac, Čudić, Bobić// Mitrović (G), Segić, Žižak, Subić, Jevtić, Mašić, Ćetojević. Trener Milan Stanivuković. Pomoćni trener Vladanko Komlenović.