Posušje demolirano na Koševu

Navijači Sarajeva imaju mnogo razloga za zadovoljstvo nakon što su danas u susretu 23. kola Premijer lige BiH njihovi ljubimci rezultatom 6:0 savladali Posušje. Pored pobjede koja je zaista ubjedljiva i sjajna za Sarajevo, njihove navijače će obradovati i činjenica da su od 27. minute pa do kraja utakmice igrali sa igračem manje, ali to se nije ni na koji način osjetilo na terenu.

Već od početka utakmice bilo je jasno da će se Sarajevo danas pitati za sve. Dva puta je u velikoj šansi bio mladi Dal Varešanović, koji je i danas dobio šansu, iako je bilo dosta kritika za njegove partije. Prvi put je Dinko Horkaš sjajno odbranio pokušaj Varešanovića, da bi u drugom navratu nakon ubačaja Bagarića mladi ofanzivac pogodio stativu.

Igrala se 24. minuta kada poslije dodavanja Bagarića Varešanović majstorski pogađa mrežu gostiju i donosi Sarajevu važno vodstvo. Stadion je tada eksplodirao, ali posebno je eksplodirao u 27. minuti, kada je Dupovac zbog starta nad Mašićem dobio direktan crveni karton. Bila je publika izuzetno ljuta na sudiju Zorana Grbića, koji je konstantno prozivan sa tribina uz epitet "lopov".

Nije međutim crveni karton Dupovca previše poremetio domaće fudbalere. Dal Varešanović u 29. minuti krade jednu loptu i majstorski pogađa za 2:0, da bi već u 35. minuti Anel Hebibović nakon jako lijepe asistencije Daniela Avramovskog pogodio za 3:0 i konačan ishod prvog poluvremena, poluvremena u kojem je Sarajevo zaista dominiralo.

Iako se očekivalo da Posušje u nastavku zaigra dosta bolje, nije se ništa promijenilo na terenu i Lazić, koji je ušao u igru u prvom dijelu zbog crvenog kartona Dupovca, pogađa već u 52. minuti za 4:0, nakon ubačaja iz kornera. U 67. minuti Sarajevo stiže do još jednog gola, a postigao ga je Hamza Čataković nakon prelijepe akcije. I on je u igru ušao sa klupe.

U 75. minuti Sarajevo koje se nije zaustavljalo pogađa za 6:0, a bio je i to prelijep pogodak. Asmira Suljića je proigrao Hamza Čataković a ovaj je sjajnom fintom prevario golmana gostiju Dinka Horkaša, te potom pogodio njegovu mrežu za, ispostaviće se kasnije, konačnih 6:0.

Domaći dakle apsolutno imaju razloga za veliko zadovoljstvo, te će dobiti dobru platformu za nastavak sezone u kojem će nastojati da izbore plasman na evropsku scenu, bilo kroz ligu ili kroz osvajanje kupa.

FK Sarajevo - HŠK Posušje 6:0 (3:0)
Stadion: Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase, Koševo (Sarajevo)
Gledalaca: 2000
Sudija: Zoran Grbić (Prijedor)
Strijelci: 1:0 - Varešanović (24), 2:0 - Varešanović (29), 3:0 - Hebibović (35), 4:0 - Lazić (52), 5:0 - Čataković (67), 6:0 - Suljić (75)
Žuti kartoni: Bagarić, Lazić, Hebibović (Sarajevo), Ljubić, Janković (Posušje)
Crveni karton: Dupovac (Sarajevo) - 27.

FK Sarajevo: Dizdarević, Hebibović, Pidro, Dupovac, Mujakić, Đokanović, Kapić, Varešanović (58. Čataković), Suljić, Avramovski, Bagarić (30. Lazić). Trener: Aleksandar Vasoski.

HŠK Posušje: Horkaš, Maglica, Barišić, Krišto (25. Janković), Horić, Ljubić (63. Božić), Vukoja, Lauš (79. Ilinković), Milanović (46. Ramović), Leko (46. D. Begić), Mašić. Trener: Stipe Balajić.

Zrinjski 4 : 0 Radnik
Tuzla City 1 : 0 Rudar Prijedor
Borac 2 : 0 Leotar
Sarajevo 6 : 0 Posušje