Borcu bod u Tuzli

U jednoj od lošijih ovosezonskih utakmica u Premijer ligi BiH, fudbaleri Tuzla Siti  i Borca rezultatom 0:0 su remizirali na Tušnju u okviru 26. kola Premijer lige BiH. Bila je to treća utakmica ovog kola koja je završena bez golova, od četiri odigrane, dok je u jedinoj preostaloj postignut svega jedan gol.

Fudbaleri Tuzla Sitija ušli su u utakmicu kao drugoplasirana ekipa lige, sa tri boda prednosti u odnosu na trećeplasirani Borac. Duel je, dakle, trebao biti derbi, ali...

U utakmici u kojoj smo gledali skoro kompletnih 90 minuta ničega, izdvaja se tek jedna velika šansa, koju je u 30. minuti promašio Sulejman Krpić, čiji je udarac iz 1 na 1 situacije odbranio Nikola Ćetković.

S druge strane, Borac je meč odigrao gotovo bez ikakve šanse, sve dok u finišu Jovo Lukić nije pogodio dio okvira gola gdje se spajaju stativa i prečka. Tuzlaci su nakon prekida imali priliku i preko Kobiea Morisa.

Radnik 0 : 0 Velež
Posušje 0 : 0 Sloboda
Leotar 1 : 0 Široki Brijeg
Zrinjski 4 : 0 Sarajevo
Tuzla City 0 : 0 Borac
Rudar Prijedor 0 : 0 Željezničar