Široki ipak bolji

U 6. kolu Prvenstva BiH KK „Leotar“ je poražen u Širokom Brijegu od KK „Široki“ 79:66 , po četvrtinama 22:17, 14:8, 20:22, 23:19.

Gosti su poveli 3:9 i sve do osmog minuta vodili su kada je domaćin preko Čovića prešao u vođstvo 14:13. Do kraja ove četvrtine domaćin je dao 8, a Leotar 3 tako da je prvih deset minuta završilo 22:17.

Tokom druge četvrtine Trebinjci su odmah smanjili trojkom Košanina na 22:20, ali domaćin se odlijepio tako da se na poluvrijeme otišlo sa njihovom prednosšću od plus 11 koševa – 36:25

U trećoj četvrtini, u 28. minutu, bilo je i plus 16 (56:40), ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 56:47. Domaćin je posljednju četvrtinu dobio 23:19 tako da je krajnji rezultat 79:66.Najefikasniji kod pobjednika bili su Knight sa 19 i Ivanov sa 18 koševa, a kod Trebinjaca Albijanić je imao dabl-dabl učinak od 14 koševa i 11 skokova i Anđušić 11 koševa.U narednom kolu u Trebinje dolazi KK „Mladost“ iz Mrkonjić Grada.

Izvor:hercegsport.com/Foto:JabukaTV

Posušje 73 : 89 Borac Wwin
Budućnost Prolab 95 : 81 Zrinjski
Spars 84 : 76 Slavija 1996
Široki 79 : 66 Leotar
Mladost 75 : 80 Bosna Meridianbet
Promo 71 : 68 Sloboda