Velež teško do bodova

Velež - Sloga

Velež je danas ugostio dobojsku Slogu na stadionu Rođeni u sklopu 28. kola VVin lige Bosne i Hercegovine te je upisao nova tri boda, pobijedivši meč rezultatom 1:0.

Počeo je meč prilično oprezno sa obje strane, a Velež je evidentno imao mnogo veći motiv od gostiju koji su u užasnoj seriji i koji ne mogu ni gore ni dole, te nemaju previše ambicija u završnici sezone.

Mostarski tim je prvi put zaprijetio nakon petnaestak minuta igre, kada je probao Guliašvili, ali je njegov udarac zaustavio golman Šćekić. Nije Velež baš briljirao u ovom periodu utakmice, ali bila je to najava onoga što slijedi.

U 28. minuti Velež je odigrao lijepu akciju, Haskić je ostavio loptu za Pršeša koji je šutirao preko gola, a dosuđen je potom prekršaj za Mostarce u zoni šuta. Loptu je namjestio Gruzijac Đorđi Guliašvili, koji je pogodio iz slobodnog udarca uz pomoć živog zida i donio svom timu prednost.

Budi se u završnici prvog dijela i Sloga, Kvesić centrira, a Grabež dobro skače, no Hadžikić uspješno zaustavlja njegov udarac i Velež zadržava prednost. Bilo je to ujedno i sve što su gosti ponudili u prvom dijelu.

Nije utakmica bila previše dobra u prvom dijelu, a nije ni nastavak ponudio znatno više uzbuđenja. Sloga postiže gol u 55. minuti preko Veselinovića nakon prekida, ali dosuđena je nedozvoljena pozicija pa je gol poništen. Situacija je bila u najmanju ruku diskutabilna.

Velež je držao loptu u svom posjedu u nastavku meča, ali gotovo da nije ozbiljnije prijetio golu gostiju, a kako se utakmica bližila kraju, tako se i povećavala nervoza domaćih. Bili su u grču iz straha da lopta ne zaluta u njihovu mrežu, a u 86. minuti gosti su nakon kornera pogodili i stativu, pa je mostarski tim zadržao svoju prednost. Bila je to praktično i posljednja šansa za goste, koji su pružili borbenu partiju, a nedostajalo im je i sreće da prekinu crni niz. S druge strane, Velež bez dileme nije briljirao, te može biti jako zadovoljan što je ponovo slavio, jer je već skoro pa izvjesno da će naredne sezone igrati Evropu.

Velež sada ima 49 bodova i čvrsto je na trećem mjestu na tabeli, a Sloga je šesta sa 38 bodova.

Zvijezda 09 3 : 2 Tuzla City
Igman 0 : 0 GOŠK
Željezničar 1 : 0 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Posušje
Zrinjski 4 : 3 Sarajevo
Velež 1 : 0 Sloga