2 : 1

Mladost stala u Banjaluci

22.04.2018 Administrator DC

Juniori Borca sve do posljednjih desetak minuta bili su u rezultatskom zaostatku za ekipom Mladosti iz Doboja kod Kaknja u utakmici 20. kola Premijer lige, ali je stvari u svoje ruke u finiÅ”u meča preuzeo napadač crveno-plavih i najbolji strijelac naÅ”eg tima u takmičenju Dorian Kuruzović, postigavÅ”i dva gola za nova tri boda naÅ”eg tima, čime je ā€œpreskočenā€ danaÅ”nji rival kada je u pitanju tabela, ali i uhvaćen rezultatski priključak za timovima u ā€œzlatnoj srediniā€.

Igrao se 20. minut kada su gostujući fudbaleri stekli rezultatsku prednost, a strijelac je bio Faruk Jusić. U 79. minutu spomenuti Dorian Kuruzović je izjednačio rezultat, dok je samo dva minuta kasnije promaÅ”io jedanaesterac kojem je prethodio prekrÅ”aj Almina MuÅ”ije.

Ipak, za neiskoriŔćen penal Kuruzović se iskupio u 86. minutu, postigavÅ”i danas drugi, a svoj ukupno sedmi gol od starta takmičenja.

Inače, ekipa Mladosti je samo 120 sekundi nakon Borčevog vodećeg gola ostala sa 10 igrača na terenu nakon Å”to je glavni sudija MiloÅ” Gigović zbog vrijeđanja i psovanja sa klupe nakon izlaska iz igre direktni crveni karton pokazao Harisu Džaferoviću, umjesto kojeg je u 85. minutu u igru uÅ”ao Emin AŔčačić.

Å est kola prije kraja sezone juniori Borca zauzimaju deseto mjesto sa 22 boda, Å”to je samo Å”est bodova manje od sedmoplasiranog Radnika, koji je danas poražen pred domaćom publikom od Krupe (0:3) i sa kojim će Borac odmjeriti snage u narednom kolu, ponovo u Banjaluci.

BORAC ā€“ MLADOST 2:1 (0:1)

strijelci: 0:1 Jusić (20.), 1:1 Kuruzović (79.), 2:1 Kuruzović (86.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 30, sudija: MiloÅ” Gigović (GradiÅ”ka), žuti kartoni: Dedić, MuÅ”ija (Mladost), crveni karton: Haris Džaferović (Mladost, 88. minut).

BORAC: Zeljković, Grahovac, Javorac, Arsić, Jagodić (od 46. minuta Banović), Burgić (od 70. minuta Martić), Turanjanin (od 58. minuta Mirčić), Kuruzović, Bamburać (od 46. minuta Bosnić), Nenad (od 46. minuta Milutinović), Vukobratović. Trener: Zoran DragiÅ”ić.

MLADOST: Dedić, Begić, Mehić, MuÅ”ija, Mrkalić, Čolak (od 69. minuta Duraković), Jusić (od 84. minuta Alajbegović), Imamović (od 70. minuta Kozica), Porča (od 46. minuta KrÅ”ić), Džaferović (od 85. minuta AŔčalić), Trako. Trener: Admir Goga.

(borac-sport, foto: borac-sport)