0 : 0

PromaŔili pobjedu

07.04.2018 Administrator DC

Na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci danas je pred oko tri stotine gledalaca odigrana utakmica 21. kola I lige Republike Srpske FK Kozara ā€“ Napredak (Donji Å epak) koja je zavrÅ”ila bez pobjednika rezultatom 0-0.

Krenuli su igrači Kozare agresivno prema golu gostiju od prve minute i već u 5. minutu PaÅ”tar odlično nabacuje Stjepanoviću ali ovaj Å”utira preko gola. NeÅ”to kasnije nakon odličnog prodora lijevom stranom, Kovačević centarrira, u padu glavom loptu zahvaća PaÅ”tar, ali lopta odlazi zamalo pored gola golmana Arnautovića. Trajala je inicijativa fudbalera Kozare neprestano, ali bez konkretnog zavrÅ”etka. U 31. minuti PaÅ”tara u Å”esnaestercu gostiju ruÅ”i odbrambeni igrač Napredka ali sudija Bilbija se ne oglaÅ”ava. PokuÅ”avaju Kovačević, Kremenović i na samom kraju poluvremena Radoja, ali bez uspjeha i na poluvrijeme se odlazi sa 0-0.

Drugo poluvrijeme se nastavlja u istom ritmu, odmah Radoja isprobava Å”ut sa ruba Å”esnaesterca. Malo kasnije Arnautović Å”ut Radoje zaustavlja krajnjim naporom. U 57. minuti silovit Å”ut Stjepanovića Arnautović izbacuje u korner. Koliko je Kozara bolji protivnik govori i podatak, da u nekoliko navrata ima i dva, tri kornera za redom, ali se rezultat ne mijenja. PokuÅ”avaju Mirković, Radoja, ali mreža gostiju miruje. U 70. minuti ponovo sporna situacija, sjurio se Kovljen ka lopti u Å”esneastercu, ruÅ”i ga odbrambeni igrač Napredka, ali ni ovaj put niÅ”ta od jedanaesterca za Kozaru. U 77. minuti Kremenović izlazi sam pred istrčalog golmana Napredka, vara ga i vraća loptu PaÅ”taru, ali ovaj promaÅ”uje cijeli fudbal, iako je gol Napredka prazan. Posljednjih deset minuta redale su se akcije fudbalera Kozare, uz žustro bodrenje od strane Å”efa stručnog Å”taba Kozare Vuleta Trivunovića, dok su gosti koristili svaku priliku da izbace loptu Å”to dalje od svog gola i ukradu Å”to viÅ”e vremena u čemu i uspijevaju i iz GradiÅ”ke odlaze neporaženi.

U sljedećem 22. kolu, posljednjem u regularnom dijelu prvenstva, koje je na rasporedu sljedeće subote 14. 04. 2018. godine FK Kozara gostuje ekipi Tekstilca u Derventi.

FK Kozara:Ā Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S., Radoja S., Kremenović V., Mirković I. (od 78. min. Džombić R.), Petković Z. (od 46. min. Zečević M.), Stjepanović N. (od 62. Aljetić B.), PaÅ”tar M., trener: Ā Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Petrović O., Babić N., Bubić Ž.

Napredak (Donji Å epak):Ā Arnautović N., Petrović J. (od 80. min. Stojanović T.), Lukić M., Jevtić S., Mijailović Ž., Zarić J., Zekić V., Jovanović Lj., MiloÅ”ević D., Marić D., Matić Z., trener: Alimpić D., nisu igrali: Maksimović G.

IZVOR: FK KOZARAĀ

Kozara Napredak / FOTO: FK Kozara i Goran Riro Radimirović