35 : 27

Nevesinjci pali u Brčkom

21.10.2017 Administrator DC

U 5. kolu Prve lige RS rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Brčkom od Lokomotive rezultatom 35:27. Nevesinjci su se u prvom poluvremeno odlično nosili sa liderom prvenstva, ali nisu izdržali u nastavku.

U 10. minutu Hercegovina je vodila sa 6:2, a prvi dio igre je okončala minimalnom prednošću  13:12. Domaći su silovito krenuli u nastavku, napravili seriju 7:2 i ušli u sigurnu završnicu. Imali su i naklonost sudija koji su čak 11 puta isključili nevesinjske rukometaše, naspram samo četiri isključenja Lokomotive.

Hercegovina nije osvojila bodove u Brčkom, ali je dobila nekoliko mladih igrača koji su opravdali  zavidnu minutažu,javlja Radio Nevesinje.