4 : 0

Prevagnulo iskustvo

16.04.2018 Slobodan Babić

Pred tridesetak gledalaca fudbalerke dobojskog Čelika došle su lako do bodova protiv novajlije u ligi šamačkog Borca i tako zadržale vodeću poziciju.. Za svega osam minuta pulenke trenera Mladena Todorovića uspjele su da tri puta zatresu mrežu Magdalene Savić i tada se očekivala se prava goleada. Prvo je u 14. minutu Darija Lazić efektno postigla prvi gol da bi tri minuta kasnije Najda Hasanić matirala mladog golmana gostiju. U 30. minutu Naida Halilović izvanrednim udsrcem postiže treći gol za svoj tim. A onda, kao da su se zadovoljile postignutim, Čelikove fudbalerke igraju opušteno i dozvoljavaju gošćama da u nekoliko navrata zaprijete veoma dobroj Gloriji Matijević , koja je bila nerješiva zagonetka za mlade i neiskusne fudbalerke Borca.

U nastavku, osjetio se umor kod obje ekipe tako da se igra odvijala na sredini terena sa nekoliko ozbiljnijih prijetnji Čelikovih amazonki. Tek u 80. minutu pao je četvrti gol a ponovo je strijelac bila Halilovićeva . Bio je to i konačan rezultat fer i korektne utakmice u kojoj nije bilo ni jednog žutog kartrona, a sudijska trojka na čelu sa Darkom Vukojevićem veoma dobro je obavila svoj posao.

ŽFK ČELIK-ŽFK BORAC 4:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Lazić 14, 2:0 Hasanić 24, 3:0 Halilovič 30, 4:0 Halilović i 80. minutu. Stadion „15. april“ Doboj. Gledalaca 30. Sudija darko Vukojević (doboj) 8,5. Pomoćnici: Marinko Cvjetković(petrovo) i Mladen Lazić (Doboj). Kartona nije bilo. Delegat Slavica Pervan (Doboj). Igrač utakmice: Naida Halilović (Čelik).

ŽFK ČELIK: Matijević 7, Malić 7 (od 46. Janković 7), Avdič 7, Čalić 7,5, Pervan 7,5, Lazić 8, Halilović 8,5(od 84. Jotanović), Hasanić 7, Marković 7, Tomas 7, Halilović 8.

ŽFK BORAC: Savić 6, Cvjetković 6, Smiljić 6, Bambulović 6.5, Lazić 6, Popović 6 (od 70. Okanović-), Pivašević 6,5, Simić 6, Đurić 6, Marinković 6,5 (od 82, Stojanović), Kojić 6.