65 : 72

Student-Igokea na krilima Ilića deklasirala Rogaticu.

10.12.2017 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Student-Igokee upisali su sedmu pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske. Igokeini omladinci savladali su Rogaticu, sa ubjedljivih 93-45.

Da se gostima ne piÅ”e dobro u ovoj utakmici, pokazao je sam početak susreta. Veoma brzo Student-Igokea dolazi do dvocifrene prednosti i nakon 1/4, domaći su vodili 27-12. Iu drugom periodu niÅ”ta se nije mijenjalo. Na terenu je postojala samo jedna ekipa i prednost Student-Igokee je samo rasla. Na poluvremenu je bilo 43-22 za Student-Igokeu.

Ni u nastavku Rogatica nije mogla da parira domaćima. U trećem periodu gosti su postigli samo devet poena, pa je Student-Igokea imala 35 poena prednost pred poslednju četvrtinu. Iako su u poslednjih deset minuta igrali rutinski, prednost domaćih je i dalje rasla. Na kraju je Student-Igokea slavila sa velikih 48 poena razlike.

Najefikasnijiu redovima Student-Igokee bio je maestralni Dalibor Ilić, koji je imao 35 poena a dodao je i 20 skokova i Å”est asistencija. Pored njega, odličan je bio i Petar Vuković sa 19 poena i Å”est skokova. Slijepčević je predvodio Rogaticu sa 18 poena.

Student-Igokea je sada na omjeru 7-2 i i dalje se nalazi na trećem mjestu. Rogatica je i dalje bez pobjede i poslednja je ekipa u ligi.