Već je 2-0 u Brodu,Kovačević povećava prednost
45'
Polet poveo u Brodu,Milićević strijelac

Iznenađenje u Brodu

30.03.2019 Z. Ančić

19. kolo drugoligaškog zapada donijelo je veliko iznenađene, naime ekipa Poleta iz Broda kao domaćin je savladala prnjavorski Ljubić 2:1.

U najavi susreta gosti su slovili za apsolutnog favorita, ipak epitet nisu opravdali na terenu, pa su bodovi ostali u Brodu. Prnjavorčani su susret otvorili sa dvije kolosalne prilike, ali su Subić i Burgić bili neprecizni. Imao je Ljubić terensku inicijativu, ali situacija vrijednih pomena do kraja prvih 45 minuta nije bilo.

U nastavku se očekivali da gosti konačno otključaju bravu Poletovog gola, međutim desilo se suprotno. Igrao se 55. minut kada je Milićević iskoristio grešku veznog reda Ljubića, te doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0. Tri minuta kasnije novi hladan tuš za goste, kapiten Ignjatić lobuje Ratkovića za velikih 2:0.

Pokušavao je Ljubić u nastavku susreta, a sve što su uspjeli jeste ublažiti poraz u 89. minuti kada je Burgić pogodio nakon dobrog prodora po lijevoj strani.

Ovom pobjedom Polet je na konto upisao 13. bod, dok je Ljubić ostao na 27.