20.04.2019 13:30
1 : 0

PL: Foden Sitijev junak

20.04.2019 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Totenhem u derbiju 35. kola Premijer Lige sa 1-0.

Gosti su prvi imaliÅ”ansu ali je Sonov udarac Ederson odbranio. Osveta je brzo stigla jer je sjajnu akciju Sitija golom zavrÅ”io mladi Fil Foden. Ponovo je Totenhem imao Å”ansu preko Eriksena ali je sjajno odbranio Ederson. Do kraja prvog poluvremena Siti jeste pokuÅ”avao ali nisu povećali prednost.

U nastavku smo gledali dosta sporiji tempo i veliku količinu nervoze. Doprinio je tome i sudija Oliver koji nije sudio po jedan jedanesterac na obje strane. Siti je mogao sve rijeÅ”iti preko Sterlinga ali je njegov udarac sjajno odbrani Gazaniga. U samoj zavrÅ”nici susreta, gosti su pokuÅ”ali doći do izjednačenja ali nisu uspjeli.

Siti je ovom pobjedom ponovo doŔao na prvo mjesto na tabeli.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester City Tottenham Hotspur