34 : 19

Pobedio i Borac

10.12.2018 Vladimir Šutvić, Borac-Sport

Rukometaši Borca odigrali su večeras na parketu dvorane Borik možda i najbolju utakmicu u dosadašnjem toku Premijer lige BiH. Crveno-plavi su, naime, u okviru 11. kola nadigrali trebinjski Leotar rezultatom 34:19 i prekinuli neugodan niz od tri ligaška poraza i četiri utakmice bez slasti pobjede.

Izabranici Mirka Mikića otpor rivala iz grada na Trebišnjici počeli su da lome u posljednjoj trećini prvog poluvremena, kada su stekli prednost od sedam golova (13:6), uz odličan nastup golmana Slađana Subotića, koji je odbranio 9 udaraca gostujuće ekipe. U drugih 30 minuta naš tim je dodatno pojačao tempo i sasvim zasluženo trijumfovao prednošÄ‡u od 15 golova.

Već u četvrtak rukometaše Borca očekuje zaostala utakmica 7. kola u Brčkom sa Lokomotivom, dok će predstojećeg vikenda u redovnom, 12. kolu gostovati Slaviji.