34 : 31

Sloga porazila Goražde

23.04.2019 Nenad Vasić

Sloga Doboj - Goražde

Rukometaši Sloge ispunili su očekivanja i savladali ekipu Goražda rezultatom 34:31 i tako su ovjerili tri boda sa gostovanja u Maglaju. Krupnim koracima grabe ka plasmanu u plej of.Domaći su  dozvolili gostima samo jednom da povedu u ovom susretu, bilo je to u 12.minutu 6:7. Ali, ubrzo zatim serijom 3:0 vraćaju vođstvo u svoju korist 9:7. Sigurno su čuvali stečenu prednost i na odmor otišli sa rezultatom 17:13.Najveću prednost Sloga je imala u 38.minutu 22:16, kao i u 44.minutu 25:19. Međutim gosti se nisu predavali i serijom 3:0 zaostatak su prepolovili na 25:22 u 48.minutu. Dva minuta kasnije dolaze ba samo dva gola minusa 27:25. U 53.minutu Goraždani su imali rezultatski priključak 29:27. A onda Sloga dodaje gas i odlazi na četiri gola razlike 31:27. Dva minuta prije kraja imali su pet golova prednosti 34:29. U tim trenucima Danko Panić u igru je uveo sve golobrade mladiće saklupe. Što su gosti iskoristili da smanje za konačnih 34:31.

Dobojlije već u srijedu igraju zaostalu utakmicu protiv Borca u Banjoj Luci.Najzaslužniji za trijumf bili su Haso Ćosić koji je odigrao maestralnu utakmicu postigavši 12 golova i Vladimir Stanković sa 6 golova. Kod gostiju istakli su se golman Milenko Jelić sa 14 odbrana, te Harun Djana sa 10 i Haris Jamak sa 7 golova.

Sloga - Goražde 34:31

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 250. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Fuad Hadžić (Sarajevo). Sedmerci: Sloga Doboj 6(5), Goražde 1(1). Isključenja: Sloga Doboj 10, Goražde 6 minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (7 odbrana), Ristović 2, Đurđević, Miloš Maksimović, Radić, Tulendić 4, Stanković 6, Perović 4, Bajović, Starčević, Ognjen Maksimović, Zekić 3, Karanović, Janković 3(1), Ćosić 12(4), Knežević (4 odbrane). Trener: Danko Panić.

GORAŽDE: Pleh (odbrana), Bukva 5(1), Pušilo 2, Djana 10, Jamak 7, Bugarčić 2, Hošo 1, Vrana, Jelić (14 odbrana, sedmerac), Čamo, Hubanić, Muratspahić, Bečić, Žiga 2, Krakonja 2. Trener: Nermin Djana. Igrač utakmice: Haso Ćosić (Sloga Doboj)