56 : 73

Slavija sigurna u Aleksandrovcu

09.12.2018 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Student-Igokea upisali su peti poraz u Prvoj ligi Republike Srpske. Oni su na svom terenu izgubili od Slavije, rezultatom 73-56.

Prvi period bio je i najzanimljiviji dio igre. I jedni i drugi su igrali dobro ali Slavija je za nijansu bila bolja i dobila je ovaj period sa 22-18. U drugom periodu gosti su pojačali svoju defanzivu i do poluvremena su doÅ”li do dvocifrene prednosti. I u nastavku su se domaći mučili. Nisu mogli da pogode niÅ”ta a defanzivno su joÅ” i igrali solidno. Slavija je kontrolisala meč i nakon 3/4 igre imali su +14. U poslednjem periodu nije bilo drame i Slavija je mirno privela meč kraju za bitnu gostujuću pobjedu.

Goste je do pobjede predvodio Å uÅ”ić sa 19 poena dok je Pilindavić imao 18 poena i čak 20 skokova. Najbolji kod Studenta bili su Janković i Njegovanović sa po 12 poena.