4 : 2

Novokmet pogodio sa pola terena

05.11.2019 Mijodrag Jakovljević

Međaši: U derbiju  donjeg dijela tabele Kolektiv je osvojio vrlo važne bodove savladavši dobar sastav Proletera iz Ruhotine Johovca, poslije preokreta u drugom poluvremenu.

Gostu su prvi dio riješili u svoju korist i bili su tad bolji rival. Domaćin je igrao pod pritiskom, dobro su igrali do kaznenog prostora gostiju,  ali niko nije znao da uputi udarac  Šutiorali su samo  jednom  i tada je savladan gostujući golman.

U nastavku druga slika na terenu. Domaćin je krenuo silovito, stigavši do izjednaćenja.  Potom je Todorović  efektno iz slobodnjaka sa 25 metara pogodio desni ugao golmana M. Bojanića za vodstvo  od 3:2. A onda najlepši trenutak, Novokmet je sa pola igrališta lobovao  golmana za konačan rezultat i veliko slavlje domaćih.

Kolektiv - Proleter 4:2 (1:2)

Stadion Kolektiva. Gledalaca 50.  Sudija Mile Barjaktarević (Bijeljina).. Strijelci: Dragičević 31. Lemajić 71. Todorović 76. Novokmet  85 (Kolektiv ) Stevanović  18. Janković 35, (Proleter). Žuti kartoni: Vasilić, Novokmet ,Dragičević, Lemajić (Kolektiv).

Kolektiv: Vasić, Perišić (od 74. Stokić), Maksić, Dragičević (od 74. Đukić), Popić, Lemajić, Todorović ( od 83. Ubiparipović), Njegoš, D. Simić,  Vasilić, Novokmet

Proleter: M. Bojanić, Mirosavljević, M. Milošević, R. Milošević, J. Tanasić, Janković, Simić, Božić, Stupar (od 75.Bobar), Kostić, Stevanović.