33 : 28

Mladost bolja od Prijedora

03.12.2020 Administrator DC

Rukometaši Mladosti pobijedili su ORK Prijedor sa 33:28 u odgođenoj utakmici iz osmog kola m:tel Prve lige Republike Srpske. Ovim šestim trijumfom u tekućoj sezoni Banjalučani su preuzeli prvo mjesto na prvenstvenoj tabeli sa 13 osvojenih bodova. Treba istaći kako su gosti iz Prijedora poslije prvog poluvreman vodili sa 18:17, ali su u nastavku domaći zaigrali mnogo bolje te su na kraju došli do vrijedna dva boda.

Veljko Buhač i Miodrag Putnik sa pet golova bili su najefikasniji u pobjedničkom sastavu, a u poraženom timu Milan Marinović je dao sedam pogodaka.

Već u nedjelju, 6. decembra rukometaši Mladosti u derbiju 10. kola koji će biti odigran u Sportskoj dvorani „Borik“ igraće protiv Drine iz Zvornika (početak u 17 časova). Istog dana igrači Prijedora gostovaće kod ekipe Sloga 2 iz Doboja, a meč se igra u dvorani u Osječanima (18 časova).