Armstrong postiže i treći gol za domaće.
18'

Sautempton nanio prvi poraz Evertonu

25.10.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Sautemptona savladali su Everton sa 2-0 u šestom kolu Premijer lige.

Meč je počeo u veoma sporom ritmu. Prvi je zaprijetio Everton ali je Sigurdsonov udarac završio na prački. Domaći su polako preuzeli inicijativu. U 27. minuti, poveli su sa 1-0 a strijelac je bio Vord-Praus. Osam minuta kasnije, Adams je duplirao vodstvo. U 40. minuti, Armstrong je dao gol ali je on poništen radi ofsajda.

Everton je pokušavao u nastavku susreta da se vrati. Međutim, nisu imali previše ideje. U 72. minuti, situacija im se pogoršala jer je Dinj dobio crveni karton. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Sautempton je nanio prvi poraz Evertonu.

Everton je sada na diobi prvog mjesta sa Liverpulom i ostao je na 13 bodova, dok je Sautempton peti sa tri boda manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Southampton Everton