Vilijan je imao sjajnu šansu ali je pogodio prečku.
Holding dobija žuti.
25'

Arsenal nakon 14 godina slavio na ''Old Trafordu''

01.11.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester Junajted sa 1-0 u derbiju sedmog kola Premijer lige.

Od starta su gosti iz Londona igrali dobro. Prvu pravu šansu imao je Vilijan ali je pogodio prečku. Potom je zaprijetio i Saka ali je ostalo 0-0. Prvu šansu u nastavku propustio je Obamejang. U 56. minuti, domaći su zaprijetili preko Megvajera. U 69. minuti ključni detalj. Pogba je skrivio jedanesterac a Obamejang je pogodio. Do kraja susreta vrijedi izdvojiti šansu Van de Beka koji je pogodio stativu.

Arsenal sada ima 12 bodova a Junajted sedam uz meč manje. Inače ovo je prvi trijumf Arsenala na ''Old Trafordu'' nakon punih 14 godina.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester United Arsenal