2 : 1
1 : 1

Arsenal preokretom do trijumfa u derbiju

14.03.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Totenhem u derbiju 28. kola Premijer lige. Arsenal je slavio na svom terenu sa 2-1.

Meč je loše počeo po goste. Arsenal je imao inicijativu a na sve to povrijedio se i Son. Ipak, Totenhem je poveo i to sjajnim golom Lamele. U završnici prvog poluvremena, Edegor je sjajno pogodio za 1-1.

Arsenal u nastavku dolazi do preokreta. Sančez je srušio Lakazeta a Francuz iz penala pogodio za 2-1. Potom je Lamela brzo zaradio dva žuta i Totenhem je ostao sa desetoricom. Prijetili su preko Kejna u završnici susreta ali je ostalo 2-1.

Arsenal je deseti sa 41 bodom dok Totenhem ima četiri boda više na sedmoj poziciji.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Tottenham Hotspur