85 : 83

Leo pao u Sarajevu

03.10.2020 Administrator DC

U 1. kolu Premijer lige BiH KK ā€œLeotarā€ je poražen u Sarajevu rezultatom 85:83 (24:15, 20:27, 18:22, 23:19) od ekipe ā€œSparsaā€.

Učesnik regionalne ABA 2 lige pobijedio je Trebinjce nakon uzbudljive utakmice u kojoj su i gosti imali veliku Ŕansu da slave.

Ekipe su se izmjenjivale u vođstvu sve do sedmog minuta i rezultata 12:12 kada domaćini prave preokret i prvi period dobijaju rezultatom 24:15.

Trebinjci se bude u drugoj četvrtini i polako smanjuju rezultat. Ovu četvrtinu dobili su sa 20:27 i na odmor se otiÅ”lo sa vođstvom domaćina od 44:42.

Igrači Mira Vukoja i u trećoj četvrtini igraju dobro i u 26. minutu dolaze u vođstvo od 54:55. Tu prednost su i povećali tako da se u posljednjih deset minuta uÅ”lo sa vođstvom gostiju od 62:64.

Ā

U posljednjih deset minuta viđena je prava koÅ”arkaÅ”ka drama, jer je samo 100 sekundi prije kraja domaćin poveo sa 84:80, a trojkom Mijovića gosti su smanjili na 84:83. Do kraja utakmice obje ekipe su propustile nekoliko napada, a posljednji koÅ” na utakmici dao je Ilić iz slobodnih bacanja sekund prije kraja utakmice.

Kod domaćina Ilić je postigao 29 koÅ”eva, a KamenjaÅ” je imao dabl-dabl učinak od 23 koÅ”a i 10 skokova, dok je kod Leotara Mijović postigao 31, Đurasović 17, Raičević 13 i Ninković 12 koÅ”eva.