0 : 0

Reding remizirao, Barnsli preokretom do veoma bitne pobjede

13.03.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Notingema i Redinga odigrali su 1-1 u 36. kolu Čempionšipa.

Reding je zaprijetio u drugoj minuti preko Lukasa Žoaoa. Međutim, prvih 20 minuta su prošli bez pretjeranih uzbuđenja. A onda je uslijedilo sjajnih deset minuta. Prvo su krovinović i Marej imali prilike za domaće da bi Žoao promašio zicer sa druge strane. U 29. minuti šansu je imao i Olise ali njegov udarac sa 20ak metara otišao je preko gola.

Drugo poluvrijeme domaći su počeli sjajno. Golom Ameobija poveli su u 48. minuti. Dva minuta kasnije, Puškaš propušta priliku da donese Redingu izjednačenje. U 58. minuti, Ameobi je promašio veliku priliku za Forest. Redale su se potom šanse za Reding ali nisu mogli do gola. Ipak, Meite je u 82. minuti donio bod Redingu.

Reding je i pored boda ostao u plej of zoni dok je Notingem ostao 17.

Do veoma bitne pobjede došao je Barnsli. Ekipa Valeriana Ismaela savladala je Bormut na gostovanju sa 3-2.

Barnsli je fantastično otvorio utakmicu. Golom Helika, poveli su u 18. minuti sa 1-0. Ipak, doaći su brzo došli do izjednačenja te je Danjuma pogodio za 1-1. U završnici prvog poluvremena domaći su došli do preokreta a strijelac je bio Solanke.

Ipak, u nastavku je došlo do preokreta. Golovima Frejzera i Morisa, Barnsli je došao do preokreta i velike pobjede.

Barnsli je šesti sa 61. bodom dok je Bormut sedmi sa pet bodova manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Nottingham Forest Reading