23 : 27

RukometaŔice Borca u finalu Kupa

27.05.2021 Administrator DC

Borac, Banja Luka

RukometaŔice Borca prve su izborile plasman u finale Kupa Republike Srpske. Banjalučanke su u polufinale pobijedile Jedinstvo sa 27:23.

Osice su na poluvremenu vodile sa 17:9 i činilo se da će lako izaći na kraj sa Brčankama. Ipak, početak drugog poluvremena pripao je igračicama Jedinstva koje su serijom 7:0 doÅ”le do 17:16. RukometaÅ”ice Borca su prvi gol dale u 45.minutu i na kraju su uspele da slome otpor rivalki za 27:23.

Anđela Stojanović sa 10 golova bila je najefikasnija u pobjedničkom timu dok je sedam dala Ana Vrančić. Na drugoj strani Å”est pogodaka dala je Marijana Sorak, jedan manje Ajla Alikadić.

Drugo polufinale se igra u 14.30 časova u kojem se sastaju: Mira i Leotar. Finale je zakazano u 19 časova u dvorani Mladost u Prijedoru, uz direktan prenos na RTRS plus.