penali
11 : 10

Liga Evrope Viljarealu

27.05.2021 Administrator DC

Fudbaleri VIljareala su boljim izvođenjem penala osvojili Ligu Evrope pobijedivši Mančester junajted. Regularni dio utakmice završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Oko pola sata fudbala je prošlo dok nismo vidjeli prvi gol. I to u mreži Mančester junajteda. Đerar Moreno je sjajno utrčao, dobio pravovremeno dodavanje i zatresao mrežu „Đavola“ za vođstvo Viljareala u finalu Lige Evrope.

Junajted je uspio da izjednači u 55. minutu, nakon kornera, na odbijenu je naletio Rašford koji je šutirao iz prve sa 20 metara, a u gužvi u petercu najbolje se snašao Kavani koji je pokupio otpadak za 1:1.

To je bio i rezultat nakon 90 minuta igre, a u produžecima nije bilo previše uzbuđenja pa se otišlo u penal rulet.

Ruli je u 11. seriji odbranio penal Davidu de Hei i tako postao potpuni heroj. Bila je to nestvarana penal serija u kojoj je pogođen 21 penal zaredom.

De Hea – 11:10

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Final stages Villarreal Manchester United