24 : 23

Iskra gurnula Borac na Ŕampionski tron

15.05.2022 Administrator DC

Iskra - Sloboda / Foto: Svijet rukometa

Rukometaši Iskre iz Bugojna večeras su u okviru 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili veliku pobjedu, ovaj put nad ekipom tuzlanske Slobode, rezultatom 24:23 (13:13).

Ovom pobjedom ekipa Iskre na korak je do opstanka u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj igri na obe strane, igralo se gol za gol, pa se i na pauzu odlazi kod neriješenog rezultata 13:13.

Početkom drugog dijela nešto bolja igra gostujuće ekipe koja u 46. minuti dolazi do tri gola prednosti kod rezultata 16:19.

Posljednje minute susreta pripale su domaćinima koji su uspjeli u 56. minuti anulirati prednost a u posljednje četiri minute i stići do pobjede. Susret je okončan kod rezultata 24:23.

Iskru su do pobjede vodili Čekić Miloš sa pet te Bostan Amir i Janković Lazar sa po četiri postignuta pogotka.

Kod Slobode najefikasniji su bili Bubić Arsenije sa sedam te Suhonjić Emir, Ovčina Alen i Bečić Anes sa po tri postignuta pogotka, piše Svijet Rukometa