Šćekić Nemanja Sadiku Rijad Pekija Nemanja Santos Rodrigues Clerismario Burazor Bojan Mandić Nikola Dojčinović Sergej Sajak Mario Marić Nemanja Jakupović Demir Smajić Mujo. Na klupi: Topolović Kenan. Pavlović Jovan Vladimir Bilbija Dragan Danilović Ilija Gavranović Stefan Knežević Tomislav Amoah Joseph Zekanović Predrag Marmat Danilo
Postava
Galić Marko Barišić Josip Barišić Tomislav Vranjić Marin Begić Luka Bešlić Ivan Landeka Davor Begić Dominik Krišto Dario Lauš Tino Blaž Vukoja Zvonimir Barišić Ivan Šuta Riad Leko Nikola Čarapina David Božić Mateo Milićević Petar Ilinković Silvio Serdarušić Josip Blagojević Dario

Rudar savladao Posušje

12.09.2021 Administrator DC

Fudbaleri Rudara  Prijedfora isavladali su danas u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Posušje na svom terenu sa ubjedljivih 3:0.

Prijedorčani do vodstva dolaze već u 13. minuti utakmice kada Demir Jakupović pogađa gol Galića. Uspjeli su gosti nakon tog pogotka da se konsoliduju i preuzmu konce igre u svoje  rukae, ali i pored nekih dobrih napada nisu uspjeli da pogode gol Šćekića.

I kada oni ne uspjevaju da savladaju golmana domaćih stigla ih je kazna. Bojan Burazor je asistent a kapiten domaćih, štoper, Nemanja Pekija, pogađa za 2:0.

I jedni i drugi u nastavku drugog poluvremena imaju neke svoje šanse, ali sve do 83. minute nije bilo novih golova. Tada devetnaestogodišnji Joseph Amoah bježi odbrani Posušja i pogađa za 3:0. Na ruku gostiju nije išlo ni to što su od 67. minute igrali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Leko.

Rudar tako stiže do svoje druge pobjede ove sezone, prve na Gradskom stadionu, te ima osam bodova, dok Posušje ostaje na pet osvojenih bodova.

Rudar - Posušje 3:0 (Jakupović 13, Pekija 52, Amoah 83).

Fudbal Fudbal m:tel Premijer liga BiH Rudar Prijedor Posušje