1 prod.
10 : 4

JoŔilo donio produžetak ali Igokea ipak izgubila

06.11.2021 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Igokee doživjeli su četvrti poraz u ABA ligi. Igokea je poražena u Baru od Mornara, rezultatom 82-76 nakon produžetka.

Igokea je sjajno otvorila susret i povela je sa 8-0. Međutim, serijom greÅ”aka omogućili su Mornaru da napravi preokret. Domaći tim dobio je prvi period sa 26-20. Trojkama Jeremića imali su i +9 na startu drugog perioda. Međutim, Igokea je zaigrala bolje i sa viÅ”e energije. Zahvaljujući najviÅ”e Iliću, Igokea je na odmor otiÅ”la sa tri poena zaostatka.

Igokea je odlično otvorila drugo poluvrijeme te je povela sa 53-48. LoÅ”om odbranom linije za tri poena Igokea je omogućila Mornaru da dođe do preokreta pa su domaći sa +5 uÅ”li u poslednji period. U poslednjem periodu vodila se velika borba. Igokea je imala Å”ansu da dobije meč ali je Voler promaÅ”io trojku. Ipak, JoÅ”ilo je uhvatio ofanzivni skok i pogodio za 72-72.Ā

U prva tri minuta produžetka bio je egal. Međutim, izgubljena lopta na ubacivanju kao i loÅ”e građenje skoka, koÅ”talo je Igokeu na kraju i morala je ekipa Dragana Bajića čestitati rivalu na prvoj pobjedi u sezoni.

Mornar je predvodio Jeremić sa 19 poena dok je Igokeu predvoido Ilić sa 22 poena.