1 : 0

Rudar Prijedor sve bliži opstanku

30.04.2022 Administrator DC

Rudar iz Prijedora je danas u sklopu 28. kola Premijer lige BiH na svom terenu slavio protiv Slobode, a konačan rezultat ovog meča je glasio 1:0.

Prijedorčani su u prvom poluvremenu bili dosta bolji protivnik, koji je prijetio gostujućem golmanu, ali do gola nisu uspjeli doći.

Golman Slobode, Bukvić, danas je bio na visini zadatka, s obzirom na to da je zaustavio nekoliko pokušaja protivničke ekipe, ali ipak u 84. minuti je kapitulirao.

Jakupović je bio najbolji u skoku poslije jednog kornera i doveo Rudar u vodstvo od 1:0, a nakon njegovog gola je uslijedilo veliko slavlje domaćih fudbalera, koji su krunisali dosta bolju igru nego igrači Slobode.

Nakon gola Jakupovića, Sloboda je pokušavala doći do izjednaćujeg gola, ali do pogotka nije došla, pa je tuzlanski sastav doživio poraz u Prijedoru.

FK Rudar - FK Sloboda (Jakupović 83').

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Rudar Prijedor Sloboda