Nevres Fejzić(G) (K), Mustafa Šukilović , Ajdin Nukić , Mićo Kuzmanović , Dino Ćorić , Huso Karjašević , Sedad Subašić , Jasmin Čeliković , Eldin Mehmedović , Damir Mehidić , Dušan Pantelić , REZERVE Ahmet Pilaković(G) , Eldin Hasanbegović , Nebojša Gavrić , Irfan Hadžić , Đorđe Pantelić , Belmin Mešinović , Samir Burić , Petar Mišić , Giorgi Ivaniadze ,
Postava
Luka Kukić(G) , Ivan Bešlić , Dario Krišto (K), Dominik Begić , Vinko Rozić , Jovan Vladimir Pavlović , Luka Marković , Dejan Georgijević , Ivan Roca , Kenan Horić , Tomislav Dadić , REZERVE Marko Galić(G) , Arijan Brković , Luka Begić , Slobodan Milanović , Davor Landeka , Zvonimir Begić , Toni Jović , Gabrijel Boban ,

Siti preokretom do bodova

26.04.2023 Administrator DC

Fudbaleri Tuzla Sitija su ostvarili jako važnu pobjedu u borbi za opstanak. U 28. kolu Tuzlaci su na "Tušnju" preokretom u drugom poluvremenu bili bolji od Posušja 3:1.

Posušje je povelo već u osmoj minuti kada novajlija Dejan Georgijević pogađa mrežu domaćih. Manje-više sve poslije toga je išlo na stranu domaćih. Tuzla Siti je kontrolisala loptu, dominirala posjedom, ali do izjednačenja nisu mogli. Kuzmanović, Mehidić, Nukić, Karjašević, Mehmedović su pokušavali, ali Luka Kukić se nije dao savladati.

U 30. minuti umalo da gosti dupliraju prednost i opet preko Georgijevića. Ovaj put je prečka saveznik Fejzića. Za kraj poluvremena ostaje i prilika Ćorića za domaće no gotovo sa gol-linije gosti izbacuju loptu u polje i odlazi se na pauzu između dva poluvremena.

Što nisu uspjeli u prvom poluvremenu Tuzlaci jesu u drugom. Dodatni problem Posušju bio je izostanak Luke Kukića u nastavku meča, a na gol je stao Marko Galić. Poslije uvodnih nekoliko pokušaja koji nisu dali rezultat, Tuzla Siti do izjednačenja dolazi u 62. minuti kada Irfan Handžić pogađa na asistenciju Đorđa Pantelića, koji je ponovo po ulasku u igru napravio značajan pomak u igri Tuzlaka. U 69. minuti i potpuni preokret, strijelac je na asistenciju Mešinovića Mehmedović. Uspjela je Tuzla Siti da stigne i do trećeg pogotka u 80. minuti preko Miće Kuzmanovića.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, te je domaćin na Tušnju ostvario jako važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine protiv direktnog konkurenta ekipe Posušja.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Tuzla City Posušje