David Stjepanović(G) , Ilija Danilović , SiniÅ”a Lazendić , Dmitrii Suharev , DuÅ”ko Mitrić (K), Vlado Koprivica , Bojan Burazor , Alem Suljić , Aleksandar Gavrić , Milan Nenad , Nikola Angeleski , REZERVE Đorđe Vuković(G) , Srđan Đukanović , Aleksandar StaniÅ”ić , Pero Vučković , Mirza Ramić , Luka JakeÅ”ević ,
Postava
MiloÅ” Pajević(G) , Vide Ivanović , Dejan Jolović , BoÅ”ko Radović , Jovica Dačević , Pavle Bonić , Đorđe Milutinović , Bojan Mihajlović , Zoran Obrenović , Nenad Stanojević , Igor Ateljević , REZERVE Aleksandar Burilo(G) , Milan Vladičić , Aleksa Gagović , Dejan RaÅ”ević , Marko Ivanović ,
Protokol
. Sudije: Velibor Gigović (GradiÅ”ka, Trebovljani) [Glavni], Veljko Makitan (GradiÅ”ka) [Pomoćnik], Branislav Zvijerac (GradiÅ”ka) [Pomoćnik],

Fočacima bodovi u Mrkonjiću

02.04.2023 Tekst i foto: Slobodan Dakić

Fudbaleri Sutjeske iz Foče u Mrkonjić Gradu pobijedili su Slobodu Nova Banaka 1:0.

Ā

Gosti su do trijumfa doÅ”liĀ  lavovskom borbom, a za domaće fudbalere gol je i dalje miseona imenica.

Å to je najgore i Å”to je ekipu Marka TeÅ”ića, koÅ”talo ovog proljeće nekoliko poraza, je nevjerovatan pad koncentracije u odbrani.

Gol odluke u 48. minuti postigao je Nenad Stanojević, nakon početničke greÅ”ke domaćeg golmana Stjepanovića i Angeloskog.

Istini za volju domaći fudbaleri imali su tokom cijelog meča posjed lopte i pokuÅ”avali ubacivanjem u pred gol gostiju, da ugroze Pejovića. Odbarana Sutjske dijelovala je sigurno.

Treba reći da su domaći fudbaleri u prvih deset minuta meča imali tri stopostotne prilike koje nisu pretvorili u pogodak. Na njihovu nesreću, gosti su svoju prvu priliku realizovali.

Nakon gola Sutjeske, fudbaleri Slobode pokuŔavali su da poravnaju rezultat, ali bez uspjeha.

Ā  U domaćem taboru protestovali suĀ  43. minutu, smatrajući da su oÅ”tećeni za penal. Naime, Burazor je oduzeo loptu jednom odbrambenom fudbaleri Sutjeske, koji ga je pokosio u Å”esnaestercu. PiÅ”taljka sudije Velibora Gigovića iz GradiÅ”ke ostala je nijema.

Ā Ā  Po zavrÅ”etku utakmice u svlačionici gostiju bilo je veliko slavlje, a u domaćem taboru tuga i nevjerica da su izgubili joÅ” tri boda u borbi za opstanak u ligi.