Dušan Travar(G) , Luka Bobić , Siniša Lazendić , Ljubiša Nikodinović , Predrag Zekanović , Timar Demar Lewis , Duško Mitrić (K), Mihajlo Živković , Vasilije Jotić , Marko Babić , Danko Radić , REZERVE Đorđe Vuković(G) , Stefan Radaković , Jovan Radulović , Ognjen Soldat , Pavle Soldat , Aynar Eshba , Vladan Todorović , Milan Nenad ,
Postava
Mihajlo Dabić(G) , Dejan Đerić , Vide Ivanović , Jovica Dačević , Dejan Mojović , Nikola Mojović (K), Bojan Mihajlović , Miroslav Đorđević , Dario Blagojević , Jovan Samardžić , Slaviša Ristović , REZERVE Miloš Pajević(G) , Boško Radović , Branko Sekulić , Marko Mitrašinović , Ognjen Mojović ,
Remi u Mrkonjiću

Sloboda (MG) - Sutjeska

Fudbaleri Slobode Nova banka i Sutjeske iz Foče, u 26.kolu M:tel Prve lige Republike Srpske odigrali su  0:0.

Podjela bodova je najrealniji ishod meča, mada su domaći fudbaleri imali više od igre i više prilika za gol.

Ovo se odnosi naročito za drugo poluvrijeme  poluvremenu, kada su dobre prilike propustili Radić, Zekanović, Luis I Lazendić.

Istini za volju gosti su u sudijskoj nadoknadi imali veliku šansu za gol. Korner je izveo Nikola Mojović. Ubacio loptu u peterac domaćeg sastava, a napadač gostiju Branako Sekulić, koji je ušao u igru prije dvadesetak sekundi šutirao je glavom pored gola.

Strateg Slobode Nova banaka Marko Tešić, kaže da je utakmica bila čvrsta i prava prvenstvena.

-Mi smo dobro ušli u utakimicu. Znali smo da će Sutjeska tražiti svoju neku priliku iz prekida i kontranapada. Međutim, mi smo dobro igrali u fazi odbrane. Imali smo u prvom poluvremenu dvije šanse i još jedno dvije situacije da postignemo gol. U drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu. U zadnjoj minuti zbog naše gluposti u odbrani dali smo priliku gostima da iz korner postignu gol. Okrećemo se meču sa Kozarom u srijedu. Očekuje nas zahtjevna utakmica, protiv dobrog protivnika. Nastojaćemo da ostvarimo povoljan rezultat - kaže Tešić.

Trener gostiju Zlatko Radović, zadovoljan je igrom i remijem svoje ekipe.

-Ovo je najrealniji rezultat. I mi smo imali šanse, ali i Sloboda. Sve čestitke Slobodi na igri. Mislim da smo zaslužili ovaj bod. Ovom prilikom želim da istaknem odlično suđenje - rekao je Radović.