Kozarini kadeti šampioni

Kadeti Kozare

U finalnoj utakmici razigravanja za prvaka OFL BiH odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci pred oko 500 gledalaca kadeti Kozare su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali kadete Željezničara iz Sarajeva i postali prvaci OFL BiH.

U zanimljivoj i otvorenoj utakmici, prvu šansu za Kozaru propušta Blagojević, dok na drugoj strani razoran šut Kakrina zaustavlja prečka. Igra se čvrsto i na poluvrijeme se ide bez promjene rezultata.

U drugom poluvremenu kadeti Željezničara nešto više napadaju, ali Kozara ima bolje šanse. Najprije pokušaj loba Komlenića preko istrčalog Bjelice završava tik iznad prečke, a malo zatim Subotić pogađa stativu nakon dobre akcije. I kad se već bližio kraj utakmice, u 77. minuti Željezničar dolazi u vođstvo golom Turkovića nakon kornera. Ipak, ne predaju se kadeti Kozare, igra se nadoknada vremena kada Subotić nakon prekida vješto dolazi do lopte i šalje je Šariću koji postiže gol za izjednačenje i konačni rezultat regularnog dijela 1-1.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a mladi golman Kozare Glišić brani Efendića i Alibašića, dok su na drugoj strani sigurni izvođači Blagojević i Ilić. Gol za Željezničar postiže Gjuraj, a vođstvo Kozare na 3-1 povećava Bencuz. Turković i četvroj seriji pogađa prečku Glišićevog gola i kadeti Kozare dolaze do pobjede i postaju prvaci OFL BiH.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Zvizdalo N., Savić S., Bencuz I., Subotić A., Ilić D., Blagojević A., Pejić S. (od 49. min. Šarić D.), Zagorac B., Komlenić A. (od 74. min. Litrić T.), Dakić M., trener Raca S, nisu igrali Šarić L., Ilišević S., Dončić D., Straživuk S., Bajcer D.

FK Željezničar (Sarajevo): Bjelica S., Ličina E., Efendić A., Kakrin D. (od 63. min. Maksić S.), Abadžić D.(od 28. min. Šehović K.), Brković E. (od 74. min. Gjuraj F.), Pločo H. (od 74. min. Turković A.), Bejić A. (od 45. min. Alibašić D.), Karačić D., Bublin A., Omerbašić R., trener Šehović N., nisu igrali: Savić D., Pašukan D.