Bod Slobodi, bod Širokom

Na stadionu Tušanj večeras je odigrana utakmica između Slobode i Širokog Brijega u okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat utakmice glasio je 0:0.

Utakmica je otvorena velikim pritiskom domaćih na zadnju liniju Širokog, što je kreiralo prvu priliku u devetoj minuti utakmice kada je Kurtalić šutirao iz neposredne blizine, ali je Miškić dobro odbranio njegov udarac.

Samo tri minute kasnije nova šansa za ekipu Mladena Žižovića, a ovoga puta nakon kornera Predragović je šutirao glavom u padu, ali je Miškić još jedanput bio na visini zadatka. U 18. minuti ponovo je pokušao Kurtalić sa svojim volejom, ali je udarac otišao pored gola.

Široki Brijeg je zaprijetio po prvi put ozbiljnije tek u 41. minuti susreta kada je Begić uputio veoma jak udarac sa velike udaljenosti, ali je Bukvić to odbranio i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku utakmice ponovo je Sloboda prva zaprijetila golu gostiju sa Pecare, ovoga puta pokušao je Jusić nkaon kornera, ali je šutirao pored gola. Samo tri minute nakon toga novi korner i nova šansa, ali volej Maksimovića odlazi preko gola.

U nastavku utakmice nije bilo nikakvih prilika, te je susret bio poprilično tvrd na sredini terena, gdje nije bilo prilika za neku bolju igru i veći broj prilika kako domaćih, tako i gostiju. U samom finišu susreta, Begić je zaradio direktan crveni karton zbog grubog faula.

Sloboda je tako ostala bez poraza u prva četiri kola, gdje su zabilježili tri pobjede i jedan remi, dok sa druge strane ekipa sa Pecare ne zna ni za pobjedu, ni za poraz, jer u prva četiri kola su zabilježili četiri remija.

FK Sloboda - NK Široki Brijeg 0:0

Stadion: Tušanj

Žuti kartoni: Osmić, Predragović, Balić (Sloboda) Brekalo, Jurilj (Široki Brijeg)

Crveni karton: Begić

FK Sloboda: Bukvić, Jusić, Devedžić, Čivić, Beganović A., Beganović Dž., Kurtalić (Husejnović 72.), Maksimović (Mujagić 64.), Osmić (Ramić 45.), Predragović (Veselinović 89.) i Balić. Trener: Mladen Žižović.

NK Široki Brijeg: Miškić, Obšivač, Jurilj, Paponja, Brekalo, Vukoja, Lukić (Mašić 67.), Begić, Jurić, Musa i Ikić (Kolega 92.). Trener: Jure Ivanković.

Leotar 0 : 2 Tuzla City
Posušje 1 : 0 Borac