Da li je Deljković ispravno donio odluke?

Fudbaleri Leotara su poraženi u meču petog kola Premijer lige u Širokom od domaćina sa 2:0. Tim iz Trebinja se odlično držao do samog finiša, kada je jedan duel igrača Leotara Marka Perišića, sa fudbalerom Širokog sudija Benjamin Deljković iz Sarajeva okarakterisao kao prekršaj. Iz tog slobodnog udaraca je domaćin poveo sa 1:0.

Da li je start Perišića bio takav da sudija svira prekršaj možete se sami uvjeriti u videu koji prilažemo. Sami zaključite.

Zanimljivo bi bilo i vidjeti šta se dešavalo u drugoj minuti meča. Ognjen Todorović je bio u punom naletu, kada je na njega startovao igrač Širokog.

Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama koje objavljujemo. Gosti smatraju da je prekršaj bio za 11 metara. Drugi kažu da je Todorović udario u zemlju! Pitamo se zašto u skraćenom snimku meča iz Širokog nema tog detalja.

Ognjen  Todorović je izašao na poluvremenu zbog te povrede I pauziraće 20-tak dana. Ovako izgleda danas noga Ognjena Todorovića:

Podsjećamo I da je Leotar već jednom oštećen u ovom šampionatu.

Protiv njega je u Tuzli, u meču sa Slobodom sviran penal, zbog kojeg je sudija zaradio negativnu ocjenu.

Biće zanimljivo vidjeti šta će biti sa Benjaminom Deljkovićem i da li, službena lica na ovom meču, smatraju da  su njegove procijene bile isprave.

Ovo je inače bila i prva utakmica Deljkovića na Premijer ligi.

Široki Brijeg 2 : 0 Leotar
Velež 0 : 2 Sloboda
Sarajevo 2 : 1 Radnik
Željezničar 2 : 0 Rudar Prijedor
Borac 1 : 5 Zrinjski
Tuzla City 4 : 1 Posušje