Siti uzeo bod

Fudbaleri Posušja i Tuzla Sitija podijelili su po bod na utakmici 16. kola Premijer lige odigravši 1:1.

Nije mnogo toga ponudilo prvo poluvrijeme na Mokrom docu. Posušje je bila bolja ekipa na terenu, ali ne toliko znatno, pa se na odmor i otišlo pri rezultatu 0:0.

Moglo je biti i drugačije da je Luka Lučić iskoristio penal kojeg je skrivio Jasmin Čeliković. Slabo je šutirao, a Bakir Brajlović još jednom upisao intervenciju nakon udarca sa 11 metara.

Najbolju šansu osim tog penala, Posušje je imalo nakon što je ponajbolji igrač Posušja u prvom dijelu, Luka Begić, pronašao u sredini Tomislava Barišića, ali ovaj promašuje kompletnu loptu i ona odlazi u gol aut.

U 43. minuti Tuzlaci ostaju sa igračem manje. Luka Begić je nadmudrio sjajnim potezom Čelikovića, ovaj ga rušio, a Miloš Gigović pokazuje drugi žuti karton fudbalera Tuzlaka.

Drugo poluvrijeme donosi sličnu utakmicu, a i novi penal za domaće. Ovaj put, Miloš Gigović je svirao jedanaesterac zbog igranja rukom Samira Efendića u kaznenom prostoru, a sada je loptu uzeo Josip Serdarušić i neodbranjivo je poslao iza leđa Bakira Brajlovića.

Ipak, u samom finišu meča Tuzlaci dolaze do izjednačenja. Petar Mišić je fenomenalno uhvatio volej i zakucao loptu iza leđa Borisa Baćka za konačnih 1:1.

Leotar 1 : 3 Široki Brijeg
Sloboda 1 : 1 Velež
Radnik 0 : 1 Sarajevo
Rudar Prijedor 2 : 2 Željezničar
Zrinjski 4 : 1 Borac
Posušje 1 : 1 Tuzla City