Sloboda iščupala bod

Fudbaleri Slobode i Veleža danas su na Tušnju međusobnim duelom zatvorili 16. kolo Premijer lige BiH, a više će zadovoljstva definitivno imati domaći, koji su bod spasili golom u posljednjim sekundama sudijske nadoknade.

Mostarski tim u ovaj duel je ušao u vrlo teškoj situaciji, sa samo 13 osvojenih bodova (ne računajući tri oduzeta) te je bio praktično u dubokoj borbi za opstanak. I trener Feđa Dudić je podnio ostavku koja je odbijena nakon prošlog kola, pa je večeras trebao snažan odgovor svog tima, koji je trebao pokazati da je uz svog trenera.

Sloboda je agresivnije otvorila večerašnji meč, ali već u 16. minuti gosti su poveli nakon odlične akcije Harisa Ovčine i Brandaa, koji je nakon prodora svog beka po desnoj strani spremno dočekao njegov ubačaj i "spakovao" loptu iza leđa nemoćnog Semira Bukvića.

Okrenulo je taj pogodak u potpunosti utakmicu na Veležov mlin, a teren na Tušnju bio je užasan i nije se uopšte igralo u fudbalskim uslovima. U takvim okolnostima, mostarski tim je nakon vodećeg gola mogao mnogo opreznije nastaviti igrati i manje rizikovati, dok je Sloboda bezuspješno pokušavala da nađe prostor i kreira šansu. Ipak, uslovi su bili takvi da je teško bilo i kontrolisati loptu, a ozbiljnije stvari se nisu ni mogle očekivati.

U sami finiš sudijske nadoknade ušlo se pri rezultatu 1:0 za Velež, a četiri minute sudijske nadoknade, koliko je pokazao Frano Jelić istekle su i očekivao se posljednji zvižduk. Ipak, gosti nisu dobro očistili jednu situaciju, lopta je nakon mnogo odbijanja došla do Miloša Zličića, a on pogađa za veliku radost domaćeg tima, koji je nastavio niz bez poraza na domaćem terenu.

Leotar 1 : 3 Široki Brijeg
Sloboda 1 : 1 Velež
Radnik 0 : 1 Sarajevo
Rudar Prijedor 2 : 2 Željezničar
Zrinjski 4 : 1 Borac
Posušje 1 : 1 Tuzla City