Remi Radnika i Veleža

Radnik - Velež 0:0

U okviru 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Radnik je na svom terenu ugostio ekipu FK Velež. Konačan rezultat utakmice glasio je 0:0.

Teren za igru nije pružao mnogo, ali su fudbaleri počeli odlično na obje strane. Prva šansa za Radnik desila se u trećoj minuti utakmice, kada je Nikić dobro prošao i centrirao, ali je Živković loše zahvatio loptu, te je Bogdanović odbranio.

Samo tri minute kasnije prva prava prilika i za Velež. Demir Peco je šutirao, ali Azir Muminović je upisao svoju prvu odbranu. U nastavku zaprijetio je i Dino Hasanović, ali je njegov udarac otišao pored gola.

U nastavku utakmice Rođeni su bili bolji protivnik, međutim protiv raspoloženog Muminovića se nije moglo. U 26. i 28. minuti utakmice dvije kolosalne prilike, ali i još bolje intervencije golmana Radnika. Do kraja prvog poluvremena većih prilika nije bilo.

U nastavku ponovo je Radnik prvi zaprijetio, a ovoga puta udarac Pantelića je odbranio Bogdanović. U 56. minuti utakmice viđena je pomalo bizarna scena, kada se jedna od prskalica na sredini terena uključila i na kratko prekinula susret.

Igrala se 66. minuta utakmice kada je Azir Muminović upisao novu fenomenalnu odbranu. Brandao je šutirao iz mjesta sa dvadesetak metara, a Muminović je sjajno odbranio i izbacio loptu u korner. Na kraju Muminović je bio najzaslužniji sa sedam odbrana za osvojeni bod Radnika koji će mu značiti u borbi za ostanak u društvu najboljih.

Radnik 0 : 0 Velež
Posušje 0 : 0 Sloboda
Leotar 1 : 0 Široki Brijeg
Zrinjski 4 : 0 Sarajevo
Tuzla City 0 : 0 Borac
Rudar Prijedor 0 : 0 Željezničar