Ajaz gura Borac ka Evropi

FK Borac je slavio novu pobjedu u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe FK Radnik. Konačan rezultat susreta u Banjaluci glasio je 1:0.

Jedini pogodak na utakmici viđen je iz prve prave prilike u osmoj minuti utakmice. Strijelac pogotka bio je Ferhad Ajaz

U 23. minuti utakmice nova šansa za Borac, ali udarac Vušurovića odlazi proed gola, te ostaje 1:0. Do kraja prvog poluvremena vrijedi istaći da je Tomislav Ivković bio prinuđen napraviti izmjenu u 27. minuti, kada je Moraitis zamijenio Lukića.

U nastavku utakmice mnogo bolji susret, ali bez pogodaka. Vušurović je imao dvije odlične šanse, ali je oba puta šutirao visoko preko gola.

U drugom poluvremenu prijetio je i Radnik preko Živkovića, ali njegova dva udarca je zaustavio Ćetković. Sa druge strane Mols je odlučio da okuša svoj udarac sa 30 metara, a lopta je zatresla prečku na golu Azira Muminovića.

Do kraja utakmice nove dvije prilike za Vušurovića, ali nekadašnji fudbaler Bijeljinaca danas nije imao mnogo sreće, ovoga puta udarca je odbranio Muminović. Na kraju utakmice rezultat je glasio 1:0 u korist Banjalučana.

Borac 1 : 0 Radnik
Sarajevo 0 : 1 Tuzla City
Željezničar 1 : 2 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 3 Rudar Prijedor
Sloboda 1 : 0 Leotar
Velež 5 : 2 Posušje