Kruševo bolje od Klisa

Na jednom od derbija 7. kola u Buturović Polju između domaćeg Klisa i novajlije u  ligi Kruševa, gosti prvi stekli prednost 0:1, da bi Mumar Vila u 19' izjednačio na 1:1, Šehić je u 27', doveo Klis u prednost, Varea je u posljednjoj minuti prvog poluvremena poravnao na 2:2.

U drugom poluvremenu u 63' Medić je je pogodio mrežu domaćih za pobjedu 2:3.

U još jednom derbiju koji je odigran u Livnu između dosadašnjeg lidera Troglava 1918 i gornjovakufske Sloge, u prvom dijelu utakmice mreže su mirovale, ali u 60' Vahid Idrizović je doveo Slogu do 0:1, da bi sedem minuta kasnije mladi strijelac Franjo Posavac povećao na 0:2 za novu pobjedu Sloge..

U Višićima istoimeni sastav je ugostio Kamešnicu, u 29' i 51' Željko Žobrak je doveo domaće u prednost od 2:0, da bi Bunoza u 62' povećao na 3:0, a Čeko sedam minuta prije kraja postavio konačnih 3:1 za Višiće.

U Jablanici domaća Turbina je ugostila Neum, gosti su preko Grbavca stekli prednost u 13', u 64, Benca je izjednačio u 64' da bi Marsel Mace donio pobedu Neumljanima u 75.' 1:2.

Na preostale tri utakmice nije bili pobjednika, u Ljubuškom istoimena ekipa i Rama su odigrali 1:1, kao u Čapljina i  Brotnjo, a u u Stoci istoimeni sastav i Grude su odigrai bez golova.

Jablanica : FK Turbina - NK Neum 1:2 (Benca 64'/Grbavac 13' Mace 75'),

Stolac : NK Stolac - NK Grude 0:0  .

Buturović Polje  :  FK Klis - NK Kruševo   2:3 ( Vila 19' Šehić 26'/Šehić 6' AG, Varea 45, Medić 63').

Livno : NK Troglav 1918 - NK Sloga 0:2 (/ Idrizović 60'  Posavac 67' ).

Ljubuški : NK Ljubuški -  NK Rama  1:1 (Granić 45'/ Ivić 2').

Čapljina  : NK Čapljina - NK Brotnjo 1:! (Mikulić 69' / Berišić 36 ).

Višići : NK Višići - NK Kamešnica 3:1 ( Žabljak 29' 51' Bunoza 62'/ Čeko 83') .

Lista strijelaca,

7 golova – Aid Kudra (FK Klis),

6 – golova, Franjo Posavac (NK Sloga), Nikola Granić (NK Ljubuški), Josip Ivić (NK Rama), Pavo Čeko (NK Kamešnica),

5 – Armin Agić (NK Sloga),  Nikolaa Granić (NK Ljubuški), Marsel Mace (NK Neum).

Neum 1 : 0 Čapljina
Ljubuški 2 : 0 Stolac
Troglav 1918 2 : 0 Višići
Turbina 2 : 1 Klis
Sloga 2 : 3 Kruševo
Rama 2 : 0 Kamešnica
Brotnjo 2 : 2 Grude