Doboj poveo, pa doživio četvrti poraz

Futsaleri Doboja poraženi su u Sarajevu od istoimene ekipe 4:2 u utakmici 4. kola Premijer lige BiH u futsalu.

Dobojlije su odigrale kvalitetno prvo poluvrijeme, defanzivno su odlično stajali i neutralisali ono što je dolazilo od domaćih futsalera. I ono što bi prošlo pored odbrane jako dobro je zaustavljao Mihajlo Radulović.

Poveo je Doboj u 13. minuti golom Sadmira Mehmedovića nakon što je Srđan Ćatić oduzeo jednu loptu, a Mehmedović vara Halilovića za vodstvo Dobojlija. Imali su oni još po neku šansu da uduplaju vodstvo, a kada nisu onda Sarajevo dolazi do izjednačenja.

Harun Čovrk se odlučio na šut sa petnaestak i više metara, iznenadio sve, a lopta odsjeda u golu za izjednačenje. Bio je to praktično i početak kraja Dobojlija.

Na strtu drugog poluvremena Muanis Duvnjak donosi potpuni preokret, a odmah iza njega i Anes Džafo po treći put pogađa mrežu Dobojlija. Kada je Harun Čovrk drugim golom doveo Sarajevo do 4:1 u 31. minuti bilo je jasno da će Sarajlije upisati i drugi trijumf na svom parketu u ovoj sezoni.

Do kraja utakmice Doboj igra sa viškom, ali osim gola Denisa Zelenkovića u 38. minuti nisu uspjeli matirati raspoloženog Mirzu Halilovića još koji put.

GFC SARAJEVO - FC DOBOJ 4:2 (1:1)
Mala dvorana KSC "Skenderija"
Gledalaca: 100
Sudije: Vedran Marčinko (Mostar) i Oliver Kožul (Široki Brijeg)
Strijelci: 0:1 Mehmedović 13, 1:1 Čovrk 19, 2:1 Duvnjak 22, 3:1 Džafo 23, 4:1 Čovrk 31, 4:2 Zelenković 38
Žuti kartoni: Duvnjak, Se. Trakić (Sarajevo), Husejinović, Huskanović, Mehmedović, Martić (Doboj)

GFC SARAJEVO: Halilović, Mršo, Džafo, Brkanić, Duvnjak, N. Jokić, Omerović, S. Jokić, Ait Idir, Godinjak, Čovrk, Se. Trakić, J. Hodžić, Salihović

FC DOBOJ: Mih. Radulović, Husejnović, Martić, Zelenković, Marić, Alibegović, Čatić, Sprečo, Mehmedović, Huskanović, Ristić, Starčević, Mil. Radulović, Buljubašić

Sarajevo 1 : 13 Mostar SG
MNK Hercegovina 10 : 1 Bosna Kompred
Konjic 10 : 2 Doboj
Radnik MD Šop 12 : 4 Sloga
Brotnjo 6 : 4 Salines