ŽKK Orlovi ponovo osvajači prvenstva Bosne i Hercegovine

Košarkašice Orlova iz Banjaluke po drugi put u klupskoj istoriji su postali šampionke Bosne i Hercegovine.

U večerašnjoj trećoj utakmici finalne serije Orlovi su u Banjaluci savladali RMU Banovići 73:63 i nakon brejka u Banovićima potvrdili šampionsko slavlje.

RMU Banovići su bolje ušli u meč i prva četvrtina im apsolutno pripada 26:18. Svoje vodstvo održavali su i tokom druge četvrtine, pa na poluvrijeme nose +7, 37:30.

Ipak, drugo poluvrijeme apsolutno pripada ekipi Dragane Svitlice, koja okreće rezultat i privodi meč kraju za drugu šampionsku titulu u klupskoj istoriji.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Hana Predojević sa 15 poena, dok je Dragana Domuzin ubacila 14. Kod gošći, Žaklina Janković je postigla 19.