twitter sharing button
viber sharing button
whatsapp sharing button

ASVEL – PARTIZAN 62:88 (13:17, 16:26, 19:29, 14:16)

Vilerban – Dvorana: Astrobal. Gledalaca: -. Sudije: Lotermoser (Nemačka), Mogulkodž (Turska), Radojković (Hrvatska).

ASVEL: Skot 9, Li 6, Kaudi 3, Lovernj 3 (5 sk), Luvavu 10 (5 sk),  E. Džekson 5, De Kolo 4, Egbunu 6, Fal, Ndiaje, Noam, F. Džekson 16.

PARTIZAN: Ledej 13 (7 sk), Avramović 4, Koprivica 4, Panter 11, Smailagić 12, Naneli 17 (6 as, 5 sk), Trifunović 3, Anđušić 8, Doužer 6, Ponjitka 2, Kaminski 8.

Košarkaši Partizana „upisali“ su prvi trijumf u Evroligi pošto su odigrali maestralno u Francuskoj.  Asvel nakon dva kola ima skor 0/2.

Košarkaši Partizana za dva dana u ABA ligi dočekuju Cibonu, a narednog utorka u Evroligi u Štark arenu stiže Barselona.

Parni valjak dobro je odigrao prvi kvartal (17:13), imao je i sedam poena viška (17:10). U crno-belom tabru najbolji u prvih 10 minuta bio je Zek Ledej sa pet poena i četiri skoka.

Sredinom druge četvrtine srpski tim imao je i plus 13 (29:16) posle trojke Uroša Trifunovića.

Domaćin je odgovorio serijom 4:0, a na žalost povredio se i kapiten Partizana, Kevin Panter, koji se posle pada uhvatio za nogu (zadnju ložu), te je morao na klupu. Crno-beli su posle toga odgovorili serijom 4:0 i došli na novih plus 13 (33:20).

Na minut i po do kraja poluvremena Parni valjak došao je do plus 15 nakon koša Kaminskog (39:24). U poslednjem napadu crno-belih ponovo je na parketu bio i kapiten Panter. Posle 20 minuta igre šampiona ABA lige imao je 14 poena prednosti (43:29).

U prvom poluvremenu Danilo Anđušić Frenk Kaminski su sa po osam poena bili najefikasniji kod Partizana, dok su se u domaćem timu istakli Majk Skot Frenk Džekson sa po devet.

U 22. minutu posle koša uz faul i pogođenog slobodnog bacanja Smailagića partizan je došao na plus 20 (49:29). U 26. minutu Partizan je vodio 68:38.