Počela takmičenja na Olimpijskim igrama mladih

Boris Stanojević nosio zastavu na otvaranju

Olimpijske igre mladih svečano su otvorene u južnokorejskom Gangwonu, a krenula su i prva takmičenja

Biatlonci Boris Stanojević i Srđan Lalović prvi su bh. predstavnici koji su izašli na borilišta u Gangwonu.

Oni su nastupili u trci 12.5 kilometara individual, a Boris Stanojević je zauzeo 75. mjesto od 100 takmičara. On je stazu prešao za 52:32.3 minute, uz deset promašenih meta na četiri stajanja. To je bilo 10.4 minute sporije od pobjednika Antonina Guya iz Francuske. Drugo mjesto zauzeo je Norvežanin Storm Veitsle 40 sekundi iza Francuza, a bronza je pripala Markusu Sklenariku iz Slovačke, koji je kasnio za pobjednikom minutu i 16.

Srđan Lalović nije uspio da završi trku, odustao je poslije drugog stajanja na gađanju.

Iza njih, takmičio se i predstavnik Bosne i Hercegovine u alpskom skijanju, Noah Miljković, On je Super G trku. za koju je bilo prijavljeno 65 takmičara završio na 31. mjestu sa vremenom 56.59 sekundi, što je bilo 2.17 sekundi sporije od pobjednika Benna Brandisa iz Njemačke. Srebrni je Asaja Sturm iz Austrije, sa svega stotinkom zaostatka, dok je bronza otišla oko vrata Andreja Barnasa iz Slovačke.