Milan Kljunić doveo klub do velikog uspjeha
Obilić iz Prnjavora osvojio je titulu prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu za juniore, čime je prekinuta dvogodišnja dominacija sarajevskog Željezničara. Prnjavorčani su igrali odličan futsal tokom čitave sezone, pokazali zavidan nivo futsala, vodili trku sa Brotnjom iz Čitluka do samog kraja, a u posljednjem kolu protiv Jahorine su i krunisali sjajnu sezonu.
Prnjavorčane je do titule sa klupe vodio Milan Kljunić, nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, igrač brojnih klubova u Bosni i Hercegovini, ali i van granica države.
- Sigurno da jeste veliki rezultat ostvaren i jako sam ponosan na postignuto. Utisci su se polako slegli ali još uvijek svakodnevno dobijamo čestitke i podršku sa svih strana pa nas to još uvijek drži pomalo euforičnima, kaže za naš portal Milan Kljunić.
Ovo je najveći uspjeh kluba u istoriji. Nije Obilić, koji se trenutno takmiči u Drugoj ligi Republike Srpske, imao nekih zapaženijih uspjeha kroz svoje postojanje, pa ovaj trofej zauzima posebno mjesto u klupskoj istoriji.
- Apsolutno najveći uspjeh u istoriji kluba. Ovaj rezultat je najbolja nagrada ljudima koji su u klubu od njegovog osnivanja, ali isto tako i obaveza da nastave da rade sa mnogo ljubavi i energije prema klubu a i samom futsalu uopšte.
Svako ko je gledao Obilića ove sezone mogao je da vidi smisao u njihovoj igri, ima tu individualnog kvaliteta, ali je poseban naglasak na timu koji je i donio rezultat.
- Definitivno smo ekipa koja ima glavu i rep ,ekipa koja ima karakter i kvalitet i koja je to sve pokazala kroz sezonu. Ono na čemu sam ja insistirao od početka je upravo to da kroz trening i rad imamo jasnu ideju šta želimo i u fazi odbrane i u fazi napada, moje insistiranje na detaljima koje su momci apsolutno prihvatili je olakšalo posao svima nama zajedno, tako da sa trenerske strane nije baš bilo tako lako dovesti na taj nivo ozbiljnosti i odgovornosti momke koji do prije godinu i nešto nisu ni igrali futsal.
Mnoge je iznenadilo to što se Obilić samo tako odjednom pojavio na futsal nebu Bosne i Hercegovine sa ovakvom generacijom juniora.
- Jednim dijelom se "pogodila" generacija sama od sebe i onda smo ciljano doveli par igrača koji su prije svega pokazali ljubav prema futsalu, a jednako tako i želju da malo ozbiljnije rade i treniraju i ispostavilo se na kraju da smo odlično selektirali,trenirali i imali prije svega jednu nenormalno dobru hemiju i energiju unutar ekipe što se na kraju krajeva manifestovalo sve kroz sezonu i nagradilo nas sve zajedno titulom prvaka BiH.
Većina igrača je igrala i za seniorski tim, igrali su i fudbal u omladinskim kategorijama. Dosta je tu bilo utakmica, sa tim logično i umora, ali je taj seniorski futsal prije svega mnogo bio od koristi mladićima.
- Tačno, oni su svi igrali i seniorske utakmice, naravno ne sa tolikom minutažom kao u juniorskoj konkurenciji ali sigurno da im je to bilo od koristi da steknu određeno iskustvo kroz te utakmice kao i da osjete čvrstinu seniorskog futsala.
Odlično selektirana ekipa/ Aleksandar Bato Atić
Obilić je mogao kompletirati sjajnu sezonu kluba plasmanom u seniorsku Prvu ligu Republike Srpske, ali su poslije pobjede u finalu baraža u drugom meču izgubili većom razlikom od Viktorije iz Ribnika, te će i naredne sezone biti u drugoligaškom društvu.
- Naravno da ostaje žal za propuštenom prilikom ali moramo biti zadovoljni svi šta se uradilo kroz sezonu. Odigrali smo sve utakmice dobro u baražu osim te posljednje utakmice protiv Viktorije u Ribniku koja je apsolutno zasluženo prošla dalje i treba im čestitati na plasmanu u Prvu ligu Republike Srpske.
Praktično, ovo je i prvi pravi posao trenera za Milana Kljunića. Do sada je obavljao ulogu trenera-igrača u seniorskoj konkurenciji, a ovaj put se posvetio samo vođenju ekipe. Ističe da mu ovaj trofej mnogo znači.
- Iskreno mnogo mi znači, postali smo prvaci Premijer lige u našoj debitantskoj sezoni apsolutno zasluženo u jednoj ozbiljnoj konkurenciji klubova koji se već takmiče od formiranja Premijer lige tu i koji već iza sebe imaju rad par godina sa juniorskim selekcijama i time naš uspjeh još više dobija na značaju jer smo uspjeli za mnogo kratko vrijeme napraviti više nego dobre stvari.
Četrdesetjednogodišnji nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine ponovo se aktivirao u futsal poslu nakon jednog perioda u kojem ga nije bilo, a planira da nastavi i dalje.
- Tačno da sam se zbog poslovni obaveza jedno vrijeme bio malo udaljio od ozbiljnog rada i futsala ali sam uvijek bio tu, gledao, pratio sve što sam stigao tako da sam prilično bio upućen u situaciju u bh. futsalu svo vrijeme pa mi je to olakšalo ponovno aktiviranje u trenerskom poslu. Svakako planiram da i ostanem tu, da radim,da se edukujem i da stvaramo neke nove igrače koji će sutra biti budućnost futsala u BiH.
Nije bilo u njegovo vrijeme juniorske Premijer lige, futsaleri su stasavali na druge načine, a on ističe da je ovo takmičenje nešto najbolje što se dogodilo bh. futsalu u posljednje vrijeme.
- Moje mišljenje je da je juniorska Premijer liga nešto najbolje i najpametnije što se uradilo u zadnjih nekoliko godina po pitanju futsala. Sama organizacija lige je na jako visokom nivou kao i kvalitet što mi je posebno drago. Stvarno moram da pohvalim sve ekipe koje su igrale ove sezone i što se tiče samog kvaliteta momaka koji su igrali, trenera i njihovog rada jer se jasno vidi da postoji rad u svim klubovima i kod svih trenera i da ništa od ovoga nije slučajno. Smatram da je ovo jedini i pravi put, planski rad sa mlađim selekcijama, kojim svi moramo ići da bi sutra imali kvalitetne klubove, seniorske ekipe, kvalitetnu ligu i na kraju krajeva kvalitetnu i konkurentnu reprezentaciju.
| Radnik 2022 | 4 : 3 | Brotnjo |
| Tango | 5 : 6 | Akademac |
| Obilić | 9 : 2 | Jahorina |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
| 1 | Obilić | 14 | 11 | 1 | 2 | 34 | |
| 2 | Brotnjo | 14 | 9 | 3 | 2 | 30 | |
| 3 | Željezničar | 14 | 8 | 3 | 3 | 27 | |
| 4 | Radnik 2022 | 14 | 7 | 2 | 5 | 23 | |
| 5 | Jahorina | 14 | 6 | 0 | 8 | 18 | |
| 6 | Akademac | 14 | 5 | 0 | 9 | 15 | |
| 7 | Tango | 14 | 3 | 2 | 9 | 11 | |
| 8 | Sloboda - Kompred | 14 | 1 | 1 | 12 | 4 | |