Prva fudbalska liga Republike Srpske - 16. kolo

Derbi susret 16. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske pripao je Drini iz Zvornika koja je na svom terenu savladala Sutjesku rezultatom 3:0. Tu situaciju najbolje je iskoristio BSK, koji je trijumfom u Palama zauzeo prvu poziciju na tabeli, a uz to još ima i utakmicu manje.
Drina je povela u 35. minutu golom Dalibora Krezovića kojeg je zaposlio Zoran Novaković. U 47. minutu Ivan Ninić je proigrao Novaković koji je sa 16 metara iskosa pogodio mrežu nemoćnog Vladice Babovića. Najbolji pojedinac utakmice Novaković u 56. minutu postigao je svoj drugi, a za Zvorničane treći gol, što se na kraju pokazalo kao konačan rezultat.
U utakmici na Palama BSK je došao do tri boda zahvaljujući defanzivcu Nenadu Novakoviću koji je u 16. minutu iskoristio centaršut i loptu poslao u mrežu. Jedan udarac bio je dovoljan Slobodi iz Novog Grada da dođe do cjelokupnog plena. Dogodilo se to u 41. minutu kada odbrana domaćih nije obratila pažnju na Aleksandra Stanojčića koji je sa desetak metara snažnim šutem matirao Dejana Plisnića. Zahvaljujući Zoranu Deketu, Ljubić je došao do druge pobede u šampionatu, koji je bio precizan sa bele tačke u 65. minutu meča. Goleada je viđena u Trnu gdje je Drina HE odnela bodove. Višegrađani su vodili sa 3:0 već u 22. minutu da bi domaći smanjili na 2:3 u krajem prvog poluvremena.

Sloga (T) 1 : 3 BSK
Proleter 3 : 1 Mladost
Radnik 5 : 0 Famos
Sutjeska 2 : 2 Romanija
Sloboda 2 : 1 Ljubić
Drina HE 2 : 1 Kozara
Sloga (D) 1 : 1 Drina (Z)