Partizan nemoćan u Lokanju

Fudbaleri Partizana iz Donje Trnove nisu uspjeli da zaustave ekipu Lokanja u pohodu na vrh tabele iako su do sedamdesetog minuta branili rezultat sa početka utakmice. Gosti su došli sa namjerom da sačuvaju svoju mrežu, bez želje da ugroze gol Lokanaj, tako da se čitava utakmica igrala na jednoj polovini terena. I pored konstantne inicijative domaćih igrača u prvom poluvremenu osim poluprilika Bojanića i Markovića nije ozbiljnije ugrožen gol gostujuće ekipe.

U drugom poluvremen Lokanj je krenuo još agresivnije i već u 50. minutu Janković u situaciji jedan na jedan sa Đokićem loše zahvata loptu i prilika odlazi u nepovrat. U sledećem napadu dobro šutira Bojanić, ali lopta prolazi nekoliko centimetara pored desne stative. Dva puta je pokušao i Marinko Đurić nakon prekida, ali oba puta pored gola. U 70. minutu Đukanović izvodi korner, Mićić pogađa jednog od domaćih igrača na gol liniji, na odbijenu loptu pravovremeno reaguje kapiten Janković i donosi potpuno zasluženo vođstvo domaćoj ekipi. Već u 76. minutu dobro kombinuju Đukanović i Bojanić koji pronalazi samog Dalibora Mićića u šesnaestercu gostiju za sigurno vođstvo od 2-0. Tek što se krenulo sa centra domaći postižu i treći pogodak. Klasičan mat u tri poteza krenuo je od Cvjetkovića, Pantić prebacuje loptu iza zadnje linije gdje pronalazi Đukanovića koji zaobilazi Đokića i stavlja tačku na pobjedu svoje ekipe. Do kraja utakmice mogli su domaći igrači doći i do ubjedljivije pobjede, ali promjene rezultata nije bilo.Na kraju treba naglasiti da je utakmica bila krajnje fer i korektna bez ijednog incidenta kako na terenu, tako i van njega. Sudijska trojka predvođena mladim Bojanom Mitrovićem je besprekorno odradila svoj zadatak.

- Još jedna nezgodna utakmica je iza nas. U prvom poluvremenu nismo se baš najbolje snašli jer nismo navikli da igramo protiv "bunkera", međutim u drugom poluvremenu smo konačno slomili otpor gostiju i došli do veoma važnih bodova. Čestitam gostima na fer igri i ponašanju, riječ je o jednoj mladoj i perspektivnoj ekipi koja će sigurno namučiti sve rivale u nastavku prvenstva. Nama slede mini pripreme zbog pauze nakon istupanja ekipe GFK Srpska varoš iz takmičenja i priprema za meč protiv Majevice u Loparama. Zahvaljujem se publici na podršci, vjerujem da su uživali u jednoj pravoj prvenstvenoj utakmici - rekao je najbolji pojedinac na današnjoj utakmici Mitar Zeljko.

Lokanj - Partizan (Donja Trnova) 3:0 (0:0). Strijelci: 1:0 Janković (70), 2:0 D.Mićić (76), 3:0 Đukanović (78). Igralište: Pod pećinom, Lokanj. Gledalaca: 100. Sudija:Bojan Mitrović, Pomoćnici: Darko Radojičić i Vladimir Divčić (svi Bijeljina)  Delegat: Željko Aćimović (Zvornik). Žuti kartoni: D.Mićić, Vidić, Mar.Đurić (Lokanj) Lazić, A.Mitrović, V.Mitrović (Partizan). Igrač utakmice: Mitar Zeljko (Lokanj)

LOKANJ: Cvjetković -, A.Mićić 7 (od 57. Pantić 7), Vidić 7 , Mar. Đurić 7, Janković 7,5, Jovanović 7, Marković 7 (od 60. Đukanović7), Zeljko 8, Mir. Đurić 7 (od 81. Vuković -), Bojanić 7,5, D.Mićić 7,5. Trener: Zoran Đukanović.

PARTIZAN: Đokić 6, D.Mihajlović 6, Lazić 6, M.Mihajlović 6, Đurđević 6,5, V.Mitrović 6, Trivković 6,5 (od 82. Terzić -), A.Mitrović 6,5, Sekanić 6,5, Gligorević 6, Vladić 6 (od 73. Jović -). Trener Velibor Vujić.

Jedinstvo 3 : 1 Zadrugar
OFK Šekovići 0 : 6 Bratstvo
Proleter 1 : 0 Birač
Milići 2 : 2 Podrinje
Majevica 1 : 0 OFK Trnovica
Lokanj 3 : 0 Partizan