Radniku bod na Pecari

Radnik je uspio osvojiti vrijedan bod u susretu portiv Širokog Brijega, odigraviš na ‘’Pecari’’ 0:0. Ovo je treći remi ‘’Plavih’’ u poslednja četiri kola.

Domaćin je igrao ofanzivno od početka utakmice, ali stekao se utiak  da Široki Brijeg jednostavno nema svježine i nema snage da dođe do prave šanse protiv Radnika. Kako je vrijeme odmicalo i kako je domaćin postajao bezidejniji, tako je i Radnik sticao sve više samopouzdanja da započne sa napadačkom igrom.

U 34. minuti je gostujući tim je napravio odličnu priliku poslije kombinacije Velibora Đurića i Irfana Hadžića, ali golamn Širokobriježana Luka Bilobrk se istakao odličnom intervencijom. Golman Širokog Brijega je i u 39. minutu izvanredno reagovao i zaustavio Irfana Hadžića, kojem je u večerašnjoj odličnoj partiji nedostajala samo kruna u vidu pogotka.

U drugom poluvremnu Široki Brijeg igrao dosta opreznije. I pored toga, Radnik je stvorio još jednu priliku pred golom domaćih, kada je Irfan Hadžić tražio jedanaesterac u 58. minuti susreta, ali je glavni arbitar ostao nijem na Hadžićevu gestikulaciji. U samom finišu susreta, počeli su i domaći malo više prijetiti, prvo je šutirao Dražen Bagarić, a potom je iz voleja za malo pored gola šutirao i mladi Stipe Jurić, međutim promjene rezultata nije bilo.
Snažan pritisak u samom finišu susreta Širokobriježani su mogli krunisati u sudijskoj nadoknadi, ali sjajno odreagovao Alem Merajić te je loptu izbacio gol linije.

Radnik se tako kući vraća sa još jednim bodom i izvjesno je već sada da je  trener Mladen Žižović sklopio kvalitetan i repsektabilan tim.Narednu utakmicu Radnik igra na Gradskom stadionu u srijedu, a protvnik je zenički Čelik.

ŠIROKI BRIJEG – RADNIK 0:0

Stadion: Pecara u Širokom Brijegu. Gledalaca: 1000. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Žuti kartoni: Barišić, Marić (Široki Brijeg), Đelmić (Radnik).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Čabraja (od 59. minuta Popović), Eliomar (od 46. minuta Ćorić), Marić, Ćorluka (od 79. minuta Jurić), Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković.

RADNIK: Lučić, Martinović, Đelmić (od 66. minuta Glišić), Mekić, Vasić, Popara (od 76. minuta Šantić), Peco, Hadžić (od 87. minuta Brković), Đurić, Aleksić, Merajić.