9 : 0

Polet brojao do devet

07.04.2018 Tekst i foto: Slobodan Dakić

Pred oko 100 gledalaca na Gradskom stadionu u Brodu odigrana je utakmica 17.kola Regionalne lige, grupe Centar izmedju domacćna Ofk Polet 1926 i gostiju iz Jakeša ekipe Sloga.

Brodjani su vec u 6. minuti  dosli do vođstva preko Slaviše Marjanovića, posle lijepe akcije na desnoj strani. Na 2:0 povisio je  Novica Vujič nakon dobrog ubacivanja  iz kornera u 12, minuti..

Dugo se čekalo na trenći gol, a  mladi Dino Mačkica,koji je zimus upravo došao iz ekipe Sloge ,povisuje u 38, minuti  na 3:0.

Nedugo zatim isti igrač u 40 .minuti  povisuje na 4:0 nakog povratne lopte. To je ujedno i rezultat j prvih 45,minuta.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, u 46. minuti  nakon lijepe akcije veznog reda Brodjana Slobodan Miloše vić postize i peti gol.

U 51. minuti poslije  igranja rukom u svojih šesnaest metar penal za Polet izvodi mladi Ognjen Blagojević i sigur no povisuje na 6:0.

Na 7:0 Slobodan Pejcic povisuje posle  akcije iz dva dodira. Blagojevic hvata loptu nakon kornera i jakim degažmanom prebacuje zadnju linije ekipe Sloge i Pejčic ostaje hladan u završnici.

U 75. i 85. minuti  rezervista Milan Stjepanović postavlja i konačan rezultat 9:0.

Gosti su imali par prilika na ovom meču, ali nisu imali dovoljno sreće.Borislav Pavlović je dva puta dobro šutirao, ali lopta u oba slučaja odlazi u spolkni dio gola.

Ekipa Poleta zauzima prvo mjesto sa 37 odova iz 17 utakmica sa impresivnom gol razlikom 67:29. Sloga je u sredini tablele  na 10. mjestu sa 21. bodom,  uz gol razliku 29:40. Moramo istaci da je ekipa Poleta veoma mlada i sa veoma perspektivnom upravom i trenerom Dejanom Pjetlovićem žele da iduće sezone  drugoligaški karavan bude i u Brodu.

Regionalne lige Regionalne lige Regionalna liga RS – Centar Polet 1926 Sloga(J)